Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla nauczycieli

Pomysly na zajecia

Zostań redaktorem Portalu
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, scenariusze zajęć, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  

Artykuły do przedruku
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Gry i zabawy świetlicowe

     Zadaniem wychowawcy pracującego w świetlicy szkolnej jest tak zapewnić czas dziecku, które tam przebywa, aby oprócz odrabiania lekcji czy zajęć planowanych nie miało czasu na nudę.

    Choć świetlica nie powinna kojarzyć się z regularnymi zajęciami jakimi są lekcje szkolne i potrzebna jest tu nieco luźniejsza forma zajęć to jednak zupełne niepoddanie tematu dzieciom może owocować ogromnym rozgardiaszem i męczącym wszystkich hałasem zaś nuda jest mocnym doradcą tzw. "głupich pomysłów", bo dzieci wtedy mogą szukać okazji, by coś ciekawego się stało byleby przerwać tę nudę.

Dla opiekuna świetlicy oznaczać to coś czego chciałby uniknąć czyli - kłopoty. Trudno jest się jednak dziwić dzieciom, które wysiedziały się kilka godzin w ławkach szkolnych nieraz z pewnością się nudząc a teraz znów karzą im siedzieć cicho i dalej się nudzić. Tu jest moment w którym mogą odreagowywać przymusowe przykucie do ławki i obowiązek ciszy.

Dlatego dobrym pomysłem są zajęcia sportowe dla tych, którzy chcieliby rozładować stres i rozdrażnienie związane z przymusowym siedzeniem na zajęciach przez długi czas. Można też próbować ukazać dzieciom zajęcia plastyczne ale już raczej na zasadzie zainteresowania a nie przymusu, bo w świetlicy powinno być nieco więcej luzu, by nie zrażać dzieci.

Poniżej znajdują się nasze propozycje na wyeliminowania szkodliwego nadmiaru nudy ze świetlicy:
Ciekawe produkty

Podobne tematy


Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone