Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Zabawy integracyjne

Zabawy integracyjne*  Dzieci siedzą w kole, ciasno obok siebie. Tylko w jednym miejscu krąg jest przerwany. Dziecko, które ma wolne miejsce obok siebie, zaczyna zabawę mówiąc: Po mojej prawej stronie jest wolne miejsce, zapraszam na nie...( wymienia imię zaproszonego dziecka). Osoba zaproszona siada obok osoby zapraszającej. Następnie zaprasza dziecko, które teraz ma wolne miejsce obok siebie.
Po chwili zabawy, zmienia się jej formę, dziecko, z którego prawej strony jest wolne miejsce mówi:  Po mojej prawej stronie jest wolne miejsce, zapraszam na nie...( wymienia imię zaproszonego dziecka) by przyszedł tu jak żabka..., ptaszek…, piesek...itd.

*   Zabawa - "Witam wszystkich, którzy..."
Prowadzący zabawę podaje różne komendy, np.: Witam wszystkich, którzy...
- ... mają na sobie spodnie jeansowe
- ... lubią jeździć na rowerze
- ... mają na sobie coś w kolorze różowym, itp.,
osoby, których dotyczy się to zdanie, występują o krok do przodu i np. machają ręką, a następnie wracają z powrotem na swoje miejsce.

*   Dzieci siedzą w kręgu. Jedno z nich wybiera sobie w myślach daną osobę, którą stara się opisać, robi to w ten sposób, iż wymienia jej charakterystyczne cechy wyglądu, np. "Osoba, o której myśle ma brązowe włosy, ciemne oczy, spodnie jeansowe itd. Zadaniem grupy jest odgadnąć o kim mowa, komu pierwszemu się to uda i powie imię szukanej osoby, kontynuuje zabawę opisując kolejną osobę.

*  Zabawa - Baba Jaga patrzy
Jedno dziecko staje pod ścianą, pozostałe dzieci ustawiają się na drugim końcu sali. Kiedy jest odwrócone tyłem do innych dzieci, dzieci mają za zadanie jak najszybciej przebiec salę, na słowa Baba Jaga patrzy, dziecko się obraca a pozostałe stają bez ruchu, kto się ruszy, odpada z gry. Wygrywa ten kto najszybciej dobiegnie do ściany.

*  Dzieci siadają w kręgu, prowadząca wybiera sobie daną osobę i zaczna ją opisywać, np. ma długie włosy, spodnie, kolczyki, brązowe oczy, zaś dzieci zgadują, komu się uda, kontynuuje zabawę i to on teraz wybiera osobę, którą będzie opisywać. Ważne jest aby wybierać takie cechy wyglądu, które są charakterystyczne dla wielu osób, po to aby utrudnić zgadnięcie o kogo chodzi. 

Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone