Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Zabawy zręcznościowe

Zabawy zręcznościoweRozwój sprawności fizycznej dziecka poprzez zabawy ruchowe

*  Popularna gra w sztole, uczy dzieci zręczności i sprytu. Ćwiczy sprawność manualną rąk. Do gry potrzebnych jest 5 tzw. sztoli, czyli śrub, dla dzieci mogą być one ciężkie więc proponuję użycie kostek do gry. Zabawa składa się z pięciu rund. 
W pierwszej rundzie, rozrzucamy kostki na ziemi, jedną z nich bierzemy do ręki i podrzucamy do góry, w tym czasie bierzemy kostkę leżącą na ziemi i łapiemy spadającą kostkę, odkładamy ją na bok i tak samo robimy z resztą kostek.
W drugiej rundzie, rozrzucamy kostki na ziemi, podrzucamy jedną i łapiemy, tym razem dwie z leżących kostek, później "zbieramy następne kostki".
W trzeciej rundzie, rozrzucamy kostki na ziemi, jedną podrzucamy i staramy się złapać trzy pozostałe, następnie łapiemy tą jedną kostkę, która nam została.
W czwartej rundzie, podrzucamy jedną kostkę a łapiemy cztery pozostałe.
Piąta runda jest bardzo podobna do pierwszej, tyle że łapiąc po kolei kostki nie odkładamy ich na bok, tylko trzymamy wszystkie w ręce.
Na koniec, rzuca się wszystkie kostki w górę i odwraca się dłoń zewnętrzną stroną do góry, ile kostek zostanie na ręce, to tyle się ma punktów, np. jeśli 3 kostki to 30 punktów. Jeden gracz gra do momentu skucia.

*   Ustawiamy na środku pokoju w pewnych odstępach kilka krzeseł, które obwiązujemy w różny sposób sznurkiem, czyli tworzymy tak jakby plątaninę ze sznurka, która będzie torem przeszkód dla dzieci. Następnie wyznaczamy, któędy mają dzieci przechodzić. Kto dotknie sznurka, przerywa zabawę i w następnej kolejce próbuje przejść jeszcze raz.

*   Jedno dziecko tworzy obręcz z rąk, a drugie papierową kulką, próbuje do niej wrzucić. Po chwili następuje zmiana.

*   Ustawiamy na środku pokoju miedniczkę, garczek itp. a następnie, papierową kulką próbujemy do niej trafić.

Ciekawe produkty

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone