Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodzicówZarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Bajki dla dzieci do czytania

     W świecie, gdzie króluje obraz i przekaz filmowy nie może zabraknąć bajek do słuchania i do czytania. Ich wartość jest nie do przecenienia dla rozwoju dzieci, bo wpływa ogromnie na kształtowanie wyobraźni dziecka.

    O ile bajki w postaci obrazu dają dziecku od razu satysfakcję z oglądanej treści o tyle te słuchane albo czytane wymagają od niego uruchomienia swojej wyobraźni. Dzięki temu dziecko słysząc, że lisek, krokodyl czy niedźwiedź coś zrobił może na swój sposób wyobrazić sobie te postacie. Gdy ogląda je w telewizji otrzymuje wizję reżysera i nie ma tam wiele miejsca na wyobraźnię, którą przecież warto rozwijać.

Spis unikalnych, darmowych bajek do czytania w naszym portalu:

Czytając dziecku dajemy świetną pożywkę jego kreatywnemu myśleniu i wyobrażaniu sobie różnych przedmiotów czy postaci. Zmuszamy je do większego wysiłku intelektualnego a dzięki temu do wspaniałego rozwoju. Oczywiście bajki powinny mieć dobry przekaz i morał, który powinien dziecko doprowadzić do samodzielnych wniosków, że zło nie popłaca i dobro ostatecznie zawsze zwycięża.

Na łamach naszego portalu proponujemy unikalne, utworzone przez nasz zespół darmowe terapeutyczne bajki do czytania , które oprócz funkcji rozrywkowej w większości przypadków mają na celu rozwój etyczny i moralny dziecka, który ma nastąpić niejako przy okazji dobrej zabawy.

Chcemy, by dzieci uczyły się, że postępując w zły sposób tak naprawdę uzyskujemy tylko chwilowe korzyści a w dłuższej perspektywie tracimy zrażając do siebie ludzi, którzy nas otaczają. Gdy np. dzieci rozpychają się łokciami to faktycznie dotrą często do celu szybciej niż inne ale ci co dostali od nas twardą kością łokciową niekoniecznie będą do nich pałali wielką sympatią.


Ciekawe produkty


Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone