Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla nauczycieli

Pomysly na zajecia

Zostań redaktorem Portalu
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, scenariusze zajęć, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  

Artykuły do przedruku
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Dyplomy do druku

    Gdy organizujemy różnego rodzaju konkursy bądź też chcemy dziecko uhonorować na zakończenie jakiegoś etapu nauki warto sięgnąć po narzędzie pochwały, która jest ważna, bo motywuje do dalszej pracy.

     Wielu już przekonało się o tym, że odpowiednie chwalenie dzieci przynosi o wiele lepsze rezultaty niż karanie. To ostatnie działa chwilowo i jest oparte na strachu a kogo z nas pociąga życie w ciągłym lęku i strachu?
Takie odczucie człowiek chciałby jak najszybciej zneutralizować i wrócić do poczucia stabilności i tego co naprawdę lubi robić. Dlatego też strach działa ale chwilowo, gdy tylko pozbędziemy się tego "bata" to motywacja może zniknąć a człowiek zniechęcić do danego tematu a to prosta droga do porzucenia nauki.

Prawdziwy motywator

    Jedyny prawdziwy i trwały sposób zachęcenia dzieci do nauki jest przekonanie ich do tego i sprawienie, żeby same tego pragnęły. Gdy dostaną pochwałę i zobaczą, że mają jakieś efekty i wyniki w tej dziedzinie jest szanasa, że uczyć się będą dla siebie a nie dla kogoś a na dodatek ze strachu po wygaśnięciu którego wygaśnie prawdopodobnie również wszelka motywacja do kontynuowania tematu i pozostanie tylko niesmak i niechęć do tego przedmiotu a w konsekwencji jego porzucenie.

Nagradzaj za dobro

     Wręczanie drobnych nagród, które same w sobie niekoniecznie będą tak cenne, by stały się jedynym powodem pracy ucznia, może być świetnym motywatorem dla tych, których choć trochę dany temat interesuje a to już świetny motyw, by te umiejętności rozwijać w zawrotnym tempie.

Warto więc nagradzać dzieci i chwalić za wszelkie dobro jakie czynią. Dzięki temu mają mniej czasu na zło i nie skupiają się na złych cechach a wzmacniają się te, które chcielibyśmy w nich rozwijać co przynosi dodatkową korzyść.

Poniżej prezentujemy kilka wzorów gotowych dyplomów do wykorzystania na swój użytek po dostosowaniu do swoich potrzeb:

  • Dyplomy świetlicowe  • Ciekawe produkty

    Podobne tematy


    Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

    Książki dla dzieci, plecaki, buty
    copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone