Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Przepisy kulinarne

   Gdy dziecko staje się coraz to starsze i nabiera doświadczenia życiowego i zobaczy, że w kuchni można uczyć się samodzielności a właściwie bez umiejętności kuchennych jej po prostu nie ma... to jest szansa, że zainteresuje się własnoręcznym przygotowywaniem posiłków.

    By dziecka nie zrazić na tym etapie warto mimo wszystko dostosowywać przepisy do jego możliwości. Dlatego też na początek nie proponujmy mu wykonania skomplikowanego tortu lecz zacznijmy od zrobienia wafla przełożonego nawet czymś gotowym dżemem, czy też innym nadzieniem. Z czasem można pokusić się o przygotowanie samemu masy do wafla i tak stopniowo możemy przygotowywać swoje dziecko do dorosłości w kuchni.

Z czasem role się odwracają

    Od tego czasu pozostaje nam tylko czekać aż role się odwrócą i do pokoju zamiast to my wnosić pyszności zostaniemy nimi uraczeni przez naszą pociechę. Taki scenariusz może się ziścić pod warunkiem, że nie zrazimy dziecka od kuchni i zaakceptujemy jego ewentualne pierwsze porażki na tym polu niegdy się nie wyśmiewając z niego ani z jego produktów.

Oprócz wafla na początek możemy zaproponować dziecku np.:


Ciekawe produkty

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone