Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla nauczycieli

Pomysly na zajecia

Zostań redaktorem Portalu
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, scenariusze zajęć, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  

Artykuły do przedruku
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Konkursy wiedzy

    Jedną z atrakcji jakie możemy zaproponować naszym podopiecznym są konkursy wiedzy. Ten rodzaj aktywnej zabawy pozwala na zachęcenie dzieci do rozwoju w dość ciekawy sposób.

     Wszelkiego rodzaju organizowane konkursy wspomagają główny nurt nauki jakim jest prowadzenie zajęć jednak ten sposób mobilizowania dzieci dodatkowo oparty jest na rywalizacji więc wprowadza automatycznie do procesu uczenia elementy dostępne w grach.
Jest to niezwykle pożyteczne, gdyż dzisiejsze pokolenie dzieci wychowuje się na grach dostępnych w wielu urządzeniach nie tylko w stacjonarnych komputerach ale nawet w niezwykle popularnych smartfonach. Dlatego też ten sposób motywowania do nauki powinien im być szczególnie bliski.

Poza tym jak wiadomo z psychologii rywalizacja powinna obudzić do pracy tych, którzy w swoim życiu poszukują tego typu bodźców. Nie oznacza to, że wszystkich musi to pociągać, jednak wystarczy, że część uczniów skorzysta z tego rodzaju motywacji do nauki a inną część możemy próbować aktywizować za pomocą innych działań. Jak wiadomo nie ma uniwersalnej metody, która dla wszystkich będzie idealna w myśl stwierdzenia, że jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego... Dlatego nie można się zrażać, gdyby część dzieci w ogóle się tym nie zainteresowała.

Polecamy przykładowe konkursy, które można wykorzystać w swojej pracy w szkole:


Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone