Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla dzieci

Kolorowanki do druku

Pomysły na nudę

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  

Artykuły do przedrukuZarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Robótki ręczne

knitting_01.png             Ważnym elementem w wychowaniu każdego dziecka jest  stwarzanie mu różnych okazji do wszechstronnego rozwoju. Poszerza to jego krąg zainteresowań oraz uczy wielu czynności, przydatnych w dorosłym życiu. 
Okazją do tego jest nauka robótek ręcznych, np. szycie na drutach, maszynie, haftowanie, szydełkowanie jest to zajęcie raczej dla dziewczynek choć czesem i niejednego chłopca można tym zainteresować, np. chociażby można zaproponować mu, żeby zrobił sobie ciekawą opaskę na rękę. Często w domu stoi maszyna, na której szyje tylko mama, bo jako jedyna umie. A czy nie odciążyłoby to jej w i tak już licznych obowiązkach gdyby nauczyła szycia na niej swej córki, która później mogłaby wiele rzeczy sama sobie uszyć czy przerobić bez konieczności proszenia mamy. 
Umiejętność szycia nie tylko pozwala dziecku na wykonanie ciekawego obrazka czy serwety, którymi będzie mogło przyozdobić swój pokój, zaszycie samemu dziurawej skarpetki czy przyszycia guzika do mundurka, lecz zdobędzie ono obycie z igłą i nitką.

Propozycje zajęć:


Ciekawe produkty


Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone