Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Zabawa w lekarza

    Proponujemy tu kolejny szkielet, który pomoże dziecku poznać nowy zawód oraz całkiem nieźle się bawić.

To co może się przydać przy takiej zabawie:

  • dużo zwierzątek, lalek, misiów które będą przychodziły do małej lekarki lub lekarza z różnymi dolegliwościami
  • przydałby się zabawkowy zestaw lekarski - strzykawka, nóż chirurgiczny, młoteczek do badania kolana, termometr, syropik,
  • dla większego dziecka również bandaże oraz miękki patyczek, który będzie przypominał igłę oraz nici do zaszywania ran.

Oczywiście im więcej sensownych elementów w zestawie lekarskim tym więcej możliwości zabawy, ale jeśli nie mamy takiego zestawu to jeszcze nic straconego, dziecko ma sporą wyobraźnię i jest w stanie sobie wmówić, że patyczek to igła itd.
- biała hustka na głowę
- białe ubranko jako strój dla lekarki/lekarza

     Dla uproszczenia zakładam od teraz, że dziecko to dziewczynka więc dla jej określenia używam już tylko lekarka.

Atmosfera zabawy

     Najpierw musimy zaaranżować miejsce, gdzie będzie pani lekarka przyjmowała swoich pacientów. Jeśli posiadamy jakieś klocki to można wyznaczyć ten teren budując takie odgrodzone miejsce a przedstawicielkę służby zdrowia posadzić na jakimś podwyższeniu czyli np. na poduszce.

Po urządzeniu gabinetu do dziecka przychodzą różne ludziki albo zwierzątka (wtedy nazywamy panią lekarkę panią weterynarz) z różnymi chorobami. Weźmy np. pod lupę grypę. W takim przypadku badamy temperaturę, stwierdzamy, że nie jest za wysoka więc odsyłamy pacienta do apteki, by wykupił lekarstwa i syropik, można też dać mu chusteczki do wycierania noska i odesłać do domu.
Gdy jednak pacient przychodzi z wysoką gorączką to osadzamy go w naszym szpitalu i dajemy zastrzyk.
Inni pacienci mogą być ze złamaną nogą a także po wypadku samochodowym, który możemy dziecku pokazać zanim poszkodowany trafi do lekarki.

     Możemy też do zabawy włączyć zwierzątko/ludzika, który będzie jeździł karetką i zwoził szczególnie chorych.
Kolejną osobą może być ktoś, kto wymaga operacji np. serca. Wydaje się, że każdy z nas gdzieś by znalazł wśród zabawek jakieś serduszko, które możaby użyć w takiej zabawie.

Jak zwykle warto uruchomić swoją wyobraźnię i rozbudować to co tu proponujemy. Przy tej całej zabawie warto jest mieć na uwadze to, by lekarza przedstawiać w jak najlepszym świetle, by dziecko nie bało się go później wizyty w gabinecie lekarskim.

Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone