Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Zabawa w dentystę

    Kolejny zawód, który znakomicie nadaje się do zabawy to dentysta. Dodatkowo dziecko oswoi się z tym zawodem i w przyszłości jest nadzieja, że nie będzie się bało jego przedstawicieli.

Elementy, które są potrzebne do tej zabawy to:

  • dużo zwierzątek, którym można zaglądnąć do zębów
  • biały strój i biała chustka na głowę
  • białą plastelinę i patyczek do rzeźbienia zęba

Atmosfera zabawy

    Tworzymy gabinet lekarski pani dentystce a także układamy odpowiednio nasze narzędzia, by wszystko było na swoim miejscu.

Następnie do gabinetu zapraszamy pierwszego pacienta z olbrzymiej kolejki tłoczącej się u drzwi gabinetu.
Zabiegi mogą być różne od czyszczenia kamienia nazębnego, poprzez tworzenie plomb aż po wyrywanie zebów i dosztukowywanie nowych.
Gdy lepiemy zęba można wykorzystać białą plastelinę i z pomocą patyczka wyrzeźbić kształtny ząbek. Oczywiście nie warto pokazywać dziecku, że zwierzątka czy ludziki się boją, bo przecież nie chcemy nakarmić nasze dziecko strachem przed dentystą i mieć spore problemy, gdy trzeba się tam będzie z dzieciem udać.

Dentysta oczywiście będzie zalecał dzieciom mycie zębów a także uczył co należy jeść a czego nie, by nie mieć zębów popsutych.

Ponieważ w zabawie wykorzystujemy plastelinę warto zadbać o to, by dzieci nie robiły tego na dywanie i nie były ubrane w odświętny strój. Oczywiście zabawę polecamy dzieciom, które plasteliny nie będą próbowały jeść.

Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone