Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
nauczycieli Zdrowie dzieci

dziecko Zdrowe słodkości dla dzieci

Czy istnieją zdrowe słodycze dla dzieci?

Tak, istnieją a są nimi owoce i warzywa. Wiadomo jednak, iż dla dzieci nie są one zbyt zachęcającą przekąską. 

W poniższym artykule pragniemy ukazać, iż można z owoców i warzyw robić pyszne słodkie desery dla dzieci, które może nie zastąpią całkiem słodyczy, ale pomogą w ograniczeniu ich spożycia.

Warto w menu dzieci, zmniejszyć podawaną im ilość cukierków, dropsów, lizaków itp. na rzecz owocowych deserów, warzywnych przekąsek, które da się w sposób szybki i niedrogi samemu przyrządzić w domu. Ponadto owoce i warzywa są źródłem cennych witamin, niezbędnych do prawidłowego rozwoju człowieka.

Często zmiana nawyków żywieniowych nie jest łatwa, gdyż zdarza się, iż dzieci po prostu nie lubią i nie chcą zjeść nic co jest związane z warzywami czy owocami.
Niestety ale w większości winę za to ponoszą sami rodzice, którzy zamiast od małego podawać dziecku owocowo - warzywne przekąski, raczyli je czekoladkami, chrupkami itp.

Warto więc już od małego wdrożyć dziecko do sięgania w chwilach niewielkiego głodu czy ochoty na słodycz w ciągu dnia po zdrowe przekąski.

Dodatkowym atutem takich deserów jest to, że dziecko może nie lubi jeść jabłka w naturalnej postaci, zaś takie starte na papkę z dodatkiem np. rodzynek zamienia się w całkiem inne danie i smakuje również zupełnie inaczej.
Należy również zwrócić uwagę na to aby potrawa podawana dziecku była tak sporządzona, aby przyciągnęła jego wzrok, np. jedzenie znajdowało się w kolorowej miseczce, było ładnie przybrane. W ten sposób jeszcze bardziej zachęcimy dziecko do jej spożycia.

Wiadomo, że szczególnie dzieci uwielbiają słodycze i jedzą ich dużo, dlatego zainwestujmy w zdrową przyszłosć naszego dziecka i wykształćmy u niego nawyki do jedzenia ich jak najmniej, wzbogacając tym samym jego dietę o owoce i warzywa, owocowe sałatki i inne słodkie i zdrowe desery.

Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na słodkie przekąski dla dzieci.

Mus bananowo - jabłkowy
Banan zapiekany z gorzką czekoladą 
Marchewka z cukrem 
Galaretka z owocami  
Budyń waniliowy
Budyń z konfiturą 
Sałatka owocowa         
Jogurt z owocami 
Jogurtowe musli           
Sok owocowo - warzywny

Zobacz podobne arytkuły:

dzieci Żywienie dzieci

             czytaj więcej...

dzieci Co Twoje dziecko je na drugie śniadanie???

             czytaj więcej...
Ciekawe produkty

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone