Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Gry z klocków

    Oprócz układania klocków różnych budowli możemy też tworzyć różnego rodzaju gry a następnie zaprosić rodzeństwo a także znajomych i wraz z nimi spędzić czas na ciekawej zabawie.

Kolejną grę z klocków, którą możemy zrobić samemu jest:

Gra w labirynt z klocków

     Układamy klocki w kształcie labiryntu znanego z niejednej książeczki czy też niejednego wydruku z Internetu i prosimy drugiego gracza, by przeszedł ludzikiem do piłeczki. Następnie drugi gracz modyfikuje labirynt i przekazuje pierwszemu zadanie dotarcia swoim ludzikiem do piłeczki.

Gra labirynt z klocków
Gra labirynt z klocków

Gdy gra im się znudzi, mogą poszerzyć labirynt i przetoczyć malutką piłeczkę z punktu start do punktu końcowego, np. do dużej piłeczki tak, by nie dotknąć krawędzi, wygrywa ten, kto przeprowadzi piłeczkę więcej razy bez skucia.

Gra dla dzieci - tor z klocków

    Kolejną grą, którą przedstawiamy na naszej stronie jest tor z klocków. Gra polega na tym, by przeprowadzić piłeczkę przez cały tor tak, by nie dotknąć przy tym ścianek. Można wykorzystać do tego np. gumowy młoteczek lub zbliżoną kształetem do tego zabawką. Oczywiście wygrywa ten, kto przeprowadzi piłeczkę bez skucia więcej razy. Można zmieniać szerokość toru, tym samym zwiększając lub zmniejszając trudność gry.

Gra tor z klocków dla dzieci
Gra tor z klocków dla dzieci

Gra ślimak z klocków

Prezentujemy tu podobną do powyższej. Zasady są takie same, jednak różni się ona tym, że tor jest w kształcie spirali - ślimaka. Możemy pokusić się o to by gra była skończona gdy gracz dotrze do środka ślimaka i z powrotem lub też samo dotarcie było wygraniem gry. Oczywiście nie możemy przy tym dotknąć ścianki piłeczką!

Gra ślimak z klocków
Gra ślimak z klocków

Twórzmy nowe wersje tych gier, warto uczyć dzieci, by nie bały się zmian, lecz by nie zmieniały zasad w trakcie gry, no chyba, że wszyscy się na to zgodzą.

Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone