Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
nauczycieli Zagrożenia dla dzieci

dziecko Zwróć uwagę jakie znaki i symbole nosi Twoje dziecko

             Wśród dzieci i młodzieży popularne są różnego rodzaju ozdoby na szyję i rękę, m.in. wisiorki, zawieszki, koraliki. Często jednak, osoby, które je noszą jak i sami rodzice, nie zdają sobie sprawy z tego, co one oznaczają oraz jak negatywny wpływ wywierają na właściciela...

             Po pierwsze, istnieje powszechne przekonanie wśród ludzi o magicznej mocy i wpływie różnego rodzaju symboli, chociażby tak popularny w ostatnich czasach pierścień atlantów, który rzekomo ma chronić człowieka przed wypadkiem, klątwą itp. Ze strachu przed tymi wszystkimi nieszczęściami ludzie zaczynają w to wierzyć i co najgorsze nosić!!! I to jest największy problem, ponieważ chrześcijanin, nie może dwóm panom służyć, musi wybrać albo służy Bogu albo Szatanowi!!! 

             Popularne maskotki, słoniki na szczęście to typowy przykład, zawierzania się przez wielu ludzi rzeczom, zamiast pokładania ufności i nadzieii w Bogu!!!

             Po drugie, nosząc amulety, często bezwiednie oddajemy się działaniom złych duchów. Tak jak medalik z Matką Boską jest noszony na znak zawierzenia się Jej opiece, tak samo noszenie np. pierścienia atlantów zawierza nas działaniu złych mocy. 

Często noszenie amuletów, oznacza przynależność do określonej sekty.
 
Warto więc zwrócić uwagę, jakie znaki i symbole nosi nasze dziecko, aby w razie konieczności przestrzec je przed grożącym mu niebezpieczństwem.

Przykładowe symbole okultystyczne :

YING — YANG

sekty7.jpg

Oznacza równowagę między siłami przeciwnymi: negatywnymi i pozytywnymi; pole białe/ pole czarne; dobro/zło. „NEW AGE” twierdzi, że Bóg i Lucyfer uzupełniają się, gdyż siły przeciwne są działaniem tej samej boskiej osobowości.

 
 

PIERŚCIEŃ ATLANTÓW

sekty8.jpg

Jeden ze sposobów działania zła, zniewolenia i odwrócenia od Jezusa, jedynego Uzdrowiciela i Obrońcy człowieka. Moc znaku ma dawać bardzo silną ochronę przed agresją i złem z zewnątrz, przed wypadkami, także przed klątwą i urokami.

 
   

WSTĄŻKA PRZEPLATANA

sekty4.jpg

Symbol bezgranicznego połączenia z mocami wszechświata, związek doskonały, nieprzerwany, niezaprzeczalny.

 

JEDNOROŻEC

sekty5.jpg

Symbol wolności seksualnej: miłość lesbijska, homoseksualizm, seks grupowy, itd.

 
  

 GWIAZDA PIĘCIORAMIENNA

sekty6.jpg

Dwa rogi w górę: oznacza królestwo Lucyfera, dwa rogi w dół: człowiek jest bogiem. Niektóre muzyczne zespoły przyjęły te symbole jako gwarancja sukcesu. 
  


KRZYŻ NERONA

sekty.jpg

„Krzyż złamany”, „Noga kurza”, „pacyfka”. Okultystyczny symbol propagowany jako amulet ruchów pacyfistycznych. Złamane w dół ramiona krzyża oznaczają upadek chrześcijaństwa.
 

KRZYŻ Z KOKARDKĄ

sekty2.jpg

Symbol pogardy dziewictwa i symbol możliwości wyboru partnera według osobistego uznania. Jest to zwrot do starożytnego pogaństwa, w którym praktykowano rytualne hulanki, orgie itp.

 

KRZYŻ ZAMĘTU

KRZYŻ SZATAŃSKI

sekty3.jpg

Informacje zaczerpnięte są ze strony, ks. Arkadiusza Szczepanika, podaję adres: http://arkapana.republika.pl/symbo.htmlZobacz podobne arytkuły:

dzieci Uzależnienie się dziecka od komputera

             czytaj więcej...

dzieci Halloween - dobra zabawa?

             czytaj więcej...

dzieci Co zrobić gdy dziecko pije- przyczyny oraz sposoby jak temu zaradzić

             czytaj więcej...

dzieci Internetowe zagrożenia

             czytaj więcej...

dzieci Niebezpieczeństwo Harrego Pottera!!!

             czytaj więcej...
Ciekawe produkty

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone