Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
nauczycieli Zagrożenia dla dzieci

dziecko Niebezpieczeństwo Harrego Pottera!!!

             Dlaczego pomimo tak wielkiej popularności tej światowej sławy powieści, istnieje wiele głosów, które przestrzegają nas przed lekturą Harrego Pottera? W czym tkwi niebezpieczeństwo?

            Przede wszystkim świat Harrego Pottera  to świat iluzji, świat nierzeczywisty, w którym występują elementy magii i czarów, których nie spotkamy w normalnym życiu. Ktoś może powiedzieć: „przecież czary i magia są obecne i wykorzystywane w wielu innym bajkach dla dzieci”. Zgadza się, ale są one w nich tylko dodatkiem, zaś w książce  Joanne K. Rowling magia to myśl przewodnia, na której opiera się cała powieść. Dziecko nie mając jeszcze w pełni wykształconej granicy pomiędzy rzeczywistością a fikcją, wchodząc w ten świat, łatwo zatraca tę granicę  i zaczyna wierzyć, że magia istnieje naprawdę, zaczyna sie tym interesować i szukać informacji, których niemało jest w internecie, bo czary istnieją naprawdę. Wejść w to jest łatwo ale wyjść...

            Wchodząc w magię i czary, wchodzi się w kontakt z duchami, niestety nie są to duchy dobre, lecz złe, a zły duch ma tylko jedyny cel – zniszczyć człowieka.
Autorka sama przyznała się iż otrzymuje listy z zapytaniami młodych czytelników gdzie istnieje taka szkoła magii bo chcieliby się do niej zapisać!

           Pismo Święte wyraźnie potępia magię i wróżbiarstwo. Odsyłam do strony http://www.wroclaw.oaza.org.pl/index.php?dzial=formacja&plik=magia.html, na której podane są cytaty świadczące o negatywnym stosunku kościoła do tego rodzaju praktyk oraz do katolickiej strony, w której dokładnie poruszone są te i inne zagrożenia, na które narażone są nasze dzieci  http://egzorcyzmy.katolik.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=816&Itemid=53 - RODZICU, JEŚLI ZALEŻY CI NA SWOIM DZIECKU PRZECZYTAJ!!!

Polecam również stronę duszpasterstwa akademickiego „Rotunda” http://www.rotunda.saletyni.pl/joga-magia-astrologia-czakry-verlinde.html na której dostępne są nagrania nauk, wygłoszonych na rekolekcjach dla studentów przez O. Joseph - Marie Verlinde, kapłana pochodzącego z Francji, który poszukając Boga zetknął się z religiami Wschodu, dzięki nim nabył nadnaturalne umiejętności, które jak się okazały były działaniem złych duchów, od których uwolnienie trwało aż 7 lat. Następnie wstąpił do seminarium. Dziś, świadectwem swojego życia, przestrzega wielu młodych, którzy bawią się religiami wschodu, magią i innymi praktykami religijnymi   przed niebezpieczeństwami jakie na nich czyhają.Zobacz podobne arytkuły:

dzieci Uzależnienie się dziecka od komputera

             czytaj więcej...

dzieci Halloween - dobra zabawa?

             czytaj więcej...

dzieci Co zrobić gdy dziecko pije- przyczyny oraz sposoby jak temu zaradzić

             czytaj więcej...

dzieci Internetowe zagrożenia

             czytaj więcej...

dzieci Zwróć uwagę jakie znaki i symbole nosi Twoje dziecko

             czytaj więcej...
Ciekawe produkty

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone