Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Rozwój duchowy dzieci

dziecko Czy da się żyć dobrze bez Boga?

    Ludzie czasami wypowiadają się, że i bez Boga są w stanie wywnioskować, że nie wolno kraść, zabijać itd. jednak nie biorą tego pod uwagę, że moralność Europy jest zbudowana na chrześcijaństwie od wielu wieków. Oddzielenie teraz tego swego myślenia i światopoglądu od wiary jest niemożliwe. Nie wiadomo jakbyśmy myśleli i żyli gdyby nie wpływ chrześcijaństwa. Być może zabijanie byłoby dla nas czymś normalnym.

    Warto wiedzieć, że to właśnie ono nas uwolniło od fatalnego myślenia, że cokolwiek zrobimy to przeznaczenie i tak nas dopadnie więc po co się starać. Od chrześcijaństwa rozpoczął się prawdziwy rozwój Europy.

Dziś Europa wzięła od niego to co najlepsze i udaje, że jest mu ono niepotrzebne. Bez tego fundamentu jednak wszystko staje się względne, bo jak pytał Piłat:  "A co to jest prawda?" bardzo łatwo ulec rozmyciu prawdy i tolerować zło.

Człowiek niezakorzeniony w Bogu jest bardzo łatwo manipulowalny i można mu wmówić, że to co złe jest dobre.

Problem człowieka, który wpada w różne dołki jest w jego myśleniu. Przecież każdy będący w nałogu dał się oszukać, że to co robi jest dobre, trendy. Młody chopiec zaczynając palić czy pić może uważać, że jest bardziej męski. Pierwsze ocknięcie może pojawić, się gdy pojawi się jakiś niepokojący guz na płucach, czy pierwsze wytrzeźwienie na komendzie policji...

Nie zawsze dobro jest dobre...

     Jedynie będąc blisko Boga człowiek dostrzeże, że niektóre decyzje, które wydawały się być z pozoru słuszne na dłuższą metę były złe. Podobnie jak w poemacie Szekspira ojciec mając swoje własne myślenie chciał dobrze dla córki, ona też chciała dobrze. Zatem zderzenie dobra z dobrem więc dlaczego doszło do tragedii?

Otóż ojcu wydawało się, że miał swoją prawdę ale nie uwzględnił jej dobra i brnąc w swoim myśleniu doprowadził do zła, do jej śmierci. Jak widać walka ze złem to nie tylko wybór między nim a dobrem a raczej między dobrem a pozornym dobrem a nawet między dobrem a jeszcze większym dobrem.

Często przecież się zdarza tak, że wszyscy z osobna chcą dobrze, gdy jednak poskłada się wszystko razem wychodzi zło. Jak to możliwe? Kuszenie może być nie tylko do zła ale nawet do dobra, które zapobiegnie większemu dobru.

Chcąc zapewnić dziecku najlepsze wybory i życie pewne z minimalną liczbą błędnych decyzji musimy dać mu bliskość Boga. U niego dowiemy się, że czyny na pozór dobre ciężko jest rozpoznać czy takie są. Niektóre dopiero po owocach zobaczymy, czy takie były.

Bóg zawsze chce szczęścia dla swoich dzieci podobnie jak my tego życzymy swoim a przecież On jest lepszym rodzicem niż my.

Pamiętajmy więc, że stracona relacja z Bogiem to przegrane, pełne cierpienia i pozbawione głębszego sensu życie. Bo jak tu się cieszyć z niego, gdy wiemy, że prędzej czy później się ono skończy. Gdy Boga oddaliliśmy od siebie i On nas nie obchodzi to pozostaje tylko strach przed śmiercią, która z każdą sekundą nieuchronnie się zbliża.

Zagwarantuj szczęście swojemu dziecku

     Bóg jest jedynym gwarantem szczęścia więc jeśli tego dziecku życzymy to dajmy Go jemu przede wszystkim. Pozbędzie się ono wielu dylematów psychologicznych i wielu być może lat na dochodzenie co jest dobre a co złe oraz huśtawek psychicznych. Bez Boga nie ma nic stałego na tej ziemii. Dziecko opierając się na jakichkolwiek wartościach ziemskich doświadczy, że wszystko jest huśtawką. Raz człowiek ma dobry humor raz zły, na nikim nie można w 100 procentach polegać. Każdy człowiek oprócz Boga może zawieść a wraz z tym to co budowaliśmy nagle staje w gruzach i pozostaje tylko depresja... Oszczędźmy jej dziecku.Zobacz podobne arytkuły:

dzieci Droga dobra i zła - wskaż dziecku właściwą

             czytaj więcej...

dzieci Jak tłumaczyć dzieciom przykazania?

             czytaj więcej...

dzieci Gdy dziecko się nie pomodli to traci opiekę?

             czytaj więcej...

dzieci Kiedy cierpienie jest potrzebne?

             czytaj więcej...

dzieci Czy Bóg za dobro wynagradza a za zło karze?

             czytaj więcej...

dzieci Czy Bóg chce, byśmy tu cierpieli, by zasłużyć na niebo?

             czytaj więcej...

dzieci Bóg koncentruje się na wieczności

             czytaj więcej...

dzieci Wspólnota dla dziecka

             czytaj więcej...

dzieci Skoro Bóg jest dobry to skąd na świecie jest cierpienie?

             czytaj więcej...

dzieci Jak Bóg daje wolność człowiekowi - Obraz Boga

             czytaj więcej...

dzieci Jaki masz obraz Pana Boga?

             czytaj więcej...

dzieci Jak walczyć z chciwością?

             czytaj więcej...

dzieci Dlaczego rozwój duchowy jest taki ważny?

             czytaj więcej...

dzieci Jak przekazać wiarę dziecku?

             czytaj więcej...

dzieci Czy przykazania Boże nas ograniczają?

             czytaj więcej...

dzieci Szatan istnieje naprawdę

             czytaj więcej...

dzieci Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie im"(Łk 18,16), czyli o wychowaniu religijnym w rodzinie

             czytaj więcej...

dzieci Jak postępować z niesfornym dzieckiem w Kościele

             czytaj więcej...

dzieci Przekaz wiary w rodzinie

             czytaj więcej...
Ciekawe produkty

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone