Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli W co się bawić - sposoby na nudę

Urodziny pluszaka

    Zabawa polega na tym, że dzieci, przygotowują przyjęcie urodzinowe dla swojego pluszaka.

Najpierw projektują zaproszenia, rozdają je rodzinie, następnie przygotowują tort, np. z suchych wafli, które przekładają masłem orzechowym, miodem i np. dżemem truskawkowym czy śliwkowym wymieszanym z kakao. Wierzch tortu można przyozdobić rodzynkami czy posypać wiórkami kokosowymi.

Sposoby na nudę - tort dla pluszaka
Tort dla pluszaka

Druga opcja to tort owocowy i dziecko kroi (najlepiej plastikowym nożem) do salaterki wybrane owoce polewa miodem i uczta gotowa.

Następnie odbywają się urodziny, śpiewamy pluszakowi "sto lat", możemy zapalić na torcie świeczkę i dajemu mu prezenty, np. dziecko może zrobić naszyjnik z żyłki i koralików, itp.

W tej zabawie jeśli mamy więcej niż jedno dziecko, to nasze pociechy mogą zrobić wspólne przyjęcie dla swoich pluszaków i fajne jest to, że mogą podarować pluszakowi swojej siostry czy brata swoją zabawkę, uczy to dzielenia i wrażliwości na drugiego człowieka.

 

Ciekawe produkty

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone