Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Układanie klocków

     Układanie klocków nie ogranicza się jedynie do budowania statycznych budowli. Z klocków można zbudować całkiem ciekawe gry i to bez wydawania dodatkowych pieniędzy.
 
    Oprócz budowli, które dzieci często budują możemy układanie klocków zamienić w kreatywne tworzenie gier i zabaw. Spójrzmy zatem na przykłady poniżej.
 

Gra labirynt

    Gdy mamy wystarczającą ilość klocków i cierpliwości, to możemy wziąć się za zbudowanie fascynującej gry dla dzieci, w której w labiryncie toczy się wartka akcja pościgowa. Otóż, wystarczy zbudować na dywanie lub panelach taką budowlę jak poniżej.
gra labirynty - układanie klocków
Gra - labirynt z klocków

 Gra polega na tym, że jeden z graczy wybiera konkretne autko, np. żółte a drugi czerwone po czym rozpoczyna się pościg. Gracze muszą mieścić się w wąskich korytarzykach i uważać na ślepe zaułki a przy tym nie wolno uszkodzić toru. Gdy gracz ścigający złapie gonionego to następuje zamiana. Zobaczmy akcję z gry na przykładzie poniżej.

Gracz czerwony ściga żółtego

Żółty gracz usiłuje uciec w drugi przesmyk po prawej.

gra z klocków
Samochodziki przeciskamy tunelami

Gra może dostarczyć dzieciom wiele emocji a także satysfakcji, że to one same tą grę zbudowały. Można modyfikować wstępne zasady gry i rozbudowywać ją według własnych potrzeb, by gra stała się jeszcze ciekawsza!

 

Gra w piłkę z klocków

    Prezentujemy tu grę w piłkę z klocków. Specjalnie zbudowaną dla czterech graczy, choć tę liczbę możemy modyfikować dodając nowe bramki lub je ujmując. Oczywiście, gdy bramek będzie więcej, trzeba będzie budowlę naszego mini stadionu powiększyć, by wszystkie się pomieściły na naszym boisku.

Gra w piłkę  z klocków
Gra w piłkę z klocków

Gra polega na tym, że za pomocą "piłkarzy" zbudowanych z dwóch klocków złączonych ze sobą odbijamy piłkę tak, by strzelić gola przeciwnikowi. Bramki są widoczne jako wgłębiena w ścianach boiska. Można regulować trudność gry wielkością bramki, dostosowując poziom np. do młodszego zawodnika. Jest to ważne, bo często w rodzinie mamy dzieci starsze, młodsze i dużo młodsze, wtedy niejako wyrównujemy szanse i gra staje się bardziej sprawiedliwa.

Inną wersję tej samej gry prezentujemy poniżej. Zasady są takie same, tyle, że bramki są rozłączone i jak piłka wpadnie to wyleci z boiska i łatwiej jest stwierdzić, czy był gol czy nie. Natomiast problemem jest utrzymanie stałej wielkości bramki...

Gra w piłkarzy z klocków
Gra w piłkarzy z klocków

 

 

 

Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone