Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
nauczycieli Rysowanie

dziecko Rysowanie - umiejętność czy wrodzony talent?

      Rysowanie jest nauką, która niejednokrotnie przydaje się w życiu. Dlatego ważne jest oprócz standardowych umiejętności rozwijać i tą.

      Kiedyś myślałem, że niemożliwe jest nauczenie się tej sztuki. Dziś myślę inaczej. Wydaje się, że to nie jest kwestia tylko i wyłącznie talentu. Wiele to dobra nauka i odpowiednie nasze nastawienie albo wręcz realna potrzeba tej nauki i pasja, bez której ciężko jest poświęcić się sprawie.

Gdy dziecko będzie myślało, ja nie umiem rysować to rzeczywiście może wyłączyć się całkowicie z procesu nauki. Trzeba z tym stwierdzeniem koniecznie walczyć, bo od tego momentu mogą zacząć się poważne trudności w nauce.
Człowiek dorosły często ma do zrealizowania konkretne zadanie - projekt. Gdy zostaje on złożony w jego ręce i ma go wykonać samodzielnie to w przypadku, gdy plan jest ambitny i bardzo go motywuje wówczas nawet osoba, która nigdy nie lubiała wykonywać danej czynności a teraz od jej wykonania zależy całe zadanie może się do niego przełamać i zacząć naukę już z innej perspektywy.
Z perspektywy konieczności i fascynacji danym zadaniem. To inne podejście od totalnego znudzenia po samoczynne zdobywanie materiałów na temat jak wykonać nie lubianą do tej pory czynność sprawia, że wkładamy w nią znacznie więcej siły i wysiłków a to mocno zwiększa skuteczność nauki. Teraz to właśnie jest to nasze dzieło i chcemy, by ono zostało wykonane jak najlepiej.

Dzięki tym wysiłkom może się okazać, że jednak nie jesteśmy wcale tak słabi z tej dziedziny niż myśleliśmy wcześniej.

Niejednokrotnie życie nas mocno zaskakuje. Jednym z takich czynności może być rysowanie.
Tworzymy projekt, który jest dla nas ważny, np. realizujemy nasze własne marzenie i tu okazuje się, że na drodze do jego zrealizowania stoi nam brak umiejętności rysowniczych. Pod naporem uporu ten bastion i niejeden inny może z hukiem zdobyty. To właśnie motywacja wygrywa nad naszymi uprzedzeniami.

Nam dorosłym nieraz zadania i marzenia zmieniają poglądy na świat i na swoje zdolności.
By zatem dziecko nie zraziło się do rysowania warto poświęcić mu trochę czasu i pokazać czym są kontury, cienie, gradienty, czym jest światło i jak z tego wszystkiego korzystać, by dać dziecku radość z tego, że potrafi odwzorować na kartce rzeczywisty świat, to co aktualnie widzi.Zobacz podobne arytkuły:

Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone