Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Edukacja finansowa Twojego dziecka

Jeśli zależy Ci na dobrym wychowaniu i przyszłości dziecka, to obok rozwoju:

  • duchowego
  • fizycznego
  • warto pomyśleć o rozwoju finansowym Twojego dziecka

Choć wydawać by się mogło, że wszystkiego nauczy się w szkole... Niestety to tak nie działa, to dopiero "spółka" rodzic - szkoła może zapewnić dziecku prawidłowy rozwój na każdej płaszczyźnie życia. Obie te "instancje" muszą się niejako dopełniać.
Jeśli chodzi o finanse to jeszcze bardziej my niż szkoła jesteśmy odpowiedzialni za to, czy nasze dziecko popadnie w przyszłości w długi, kredyty, czy będzie umiało właściwie korzystać z kart kredytowych - tak bardzo kuszących a często nieumiejętnie używanych powodujących wiele dramatów i katastrof przyszłej rodziny naszego dziecka. Bo przecież to my dajemy naszemu dziecku kieszonkowe i to w jaki sposób i za co ma ogromne znaczenie!

Znalazłem kiedyś ciekawy cytat z książki Roberta Kiyosaki "Mądre bogate dziecko":

  • "...Ile kieszonkowego powinieniem dawać mojemu dziecku?
  • Czy powinienem przestać płacić dzieciom za wszystko, co robią?
  • Płacę dziecku za dobre stopnie. Czy pan to pochwala?
  • Czy mam nie dopuścić, aby dziecko zaczęło pracować w centrum handlowym?

Moja odpowiedź na takie pytania brzmi: To jak pan wynagradza swoje dziecko, jest pana sprawą. (...). Chciałbym Ci jedynie przypomnieć (...) abyś zapamiętał, że pieniądz jest niezwykle potężnym narzędziem dydaktycznym. Jeśli Twoje dzieci nauczą się otrzymywać pieniądze za nic, wówczas tak samo może wyglądać ich życie - życie wypełnione nicością. Jeśli dziecko uczy się tylko dlatego, że dostaje za to pieniądze, co się stanie, gdy kiedyś zabraknie mu Ciebie i Twoich pieniędzy? Należy ostrożnie używać pieniędzy jako narzędzia dydaktycznego. Choć mają one potężny wpływ, istnieją dużo ważniejsze lekcje, które dziecko powinno przyswoić..."

Musimy więc zadbać, by nasze dziecko nie było przyzwyczajone do brania za darmo - "bo mu się należy", lub też do żądania zapłaty za każdą czynność - rodzice wg Kiyosakiego często dają łapówki dzieciom, np. by siedziały cicho, by zrobiły to, czy tamto. Szybko to się może na nas i na samych dzieciach zemścić... 

Książka opisuje wiele aspektów jak sprawić, by dziecko nie stało się ofiarą katastrofy finansowej, by rodzina, którą założy nie borykała się przez całe życie z problemem co włożyć do garnka. Zaglądając do wydawnictwa IPE możemy również znaleźć darmowy fragment komiksu obrazujący podstawowe zasady działania edukacji finansowej. By go obejrzeć wystarczy kliknąć w ten link: "Ucieczka z wyścigu szczurów" a następnie wybrać "fragment". Pojawi się ciekawa historyjka edukacyjna.
Jest tam również sporo darmowych fragmentów książek, które same w sobie są warte przeczytania.

Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone