Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Maszyna do pieczenia chleba

    Jednym z podstawowych składników diety w wielu polskich rodzinach wciąż jest chleb. Jemy go często rano i wieczorem a czasem nawet do obiadu. Skoro zjadamy go tak dużo to warto zadbać, by jego jakość była na odpowiednim poziomie, gdyż ma to realne przełożenie na nasze zdrowie i naszej rodzny.

    Dobrym posunięciem jest zatem samodzielne pieczenie chleba w domu. Jednak dla wielu może to wydawać się kolejnym czasochłonnym i nudnym zadaniem. Jeśli będziemy ręcznie wyrabiać to pewnie tak, bo trzeba ciasto wyrobić, pozostawić do wyrośnięcia w odpowiedniej temperaturze, później przenieść do piekarnika i odpowiednią ilość czasu piec. Gdy jednak użyjemy maszyny do pieczenia chleba, wówczas proces skróci się do wsypania składników i włączenia maszyny, co zajmie od 5-10 minut naszej pracy. Automat zajmie się resztą i poinformuje nas o zakończeniu pieczenia chleba dzwonkiem utrzymując ciepło przez godzinę.

To brzmi zupełnie inaczej! A dzięki temu mamy świeży chlebek i to bez wychodzenia z domu!

Jest jeszcze inna dobra wiadomość - możemy w to zadanie włączyć nawet kilkuletnie dzieci, co sprawi, że czegoś się nauczą i z dumą będą mogły się pochwalić swoim kolegom i koleżankom, że samodzielnie upiekli chleb, gdzie spora liczba dorosłych nigdy tego jeszcze nie zrobiła...

Dzieci nieco starsze spokojnie będą mogły same przyrządzić chleb, no może poza wyciągnięciem chleba zaraz po upieczeniu, bo wtedy lepiej niech to robi osoba dorosła, bo miska jest nagrzana do bardzo wysokiej temperatury i łatwo się wtedy poparzyć.

 

maszyna do pieczenia chleba
Maszyna do pieczenia chleba z upieczonym chlebem

Jakiej mąki ewentualnie jakiego ziarna użyć? Jaki wypiekacz kupić? Zapraszamy do poczytania informacji na stronie o pieczeniu chleba:

Maszyna do pieczenia chleba

Można tam znaleźć informacje o tym czym mielić ziarno, dlaczego używać mąki orkiszowej a nie pszennej, jak upiec chałkę czy piernik, by był zdrowszy niż ten z przepisu. Nie będziemy rozpisywać się tutuaj na ten temat, by nie powielać tych samych informacji.

 

Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone