Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
nauczycieli Małżeństwo

dziecko Małżeństwo to musi się nie udać???

Często z takim przekonaniem wchodzi w związek małżeński wiele osób, a szczególnie ci poszkodowani przez los, tzn. którzy wychowywali się w rodzinie rozbitej, alkoholowej...

Czy musi tak być???

Wcale nie, lecz trzeba rozważnie wybrać partnera, często dziewczyny wyrosłe w rodzinie alkoholowej szukają chłopaka nadużywającego alkoholu z takim przedświadczeniem, iż one go uleczą lub mają nadzieję, że z miłości do nich przestanie pić. Jednak rzadko się zdarza, iż osoba, która już od młodosci nadużywała alkoholu wyszła z tego nałogu, chyba że zdarzył się cud, miała wokół siebie wsparcie bliskich a co najważniejsze samozaparcie do walki z nałogiem.

Istotną więc rzeczą jest umiejętny wybór partnera, wiadomo że na samym początku przyciąga i zwraca naszą uwagę wygląd partnera, lecz i tu trzeba uważać żeby nie zostać zaślepionym. Po tym pierwszym zauroczeniu warto przyjrzeć się bliżej cechom charakteru, zachowania i przede wszystkim odnoszenia się do nas i innych osób, a przede wszystkim stosunkiem do Boga, kto ma Boga w sercu będzie zawsze pragnął dobra i do niego dążył.


Tam gdzie brakuje Boga często dochodzi też do rozpadu małżeństwa, dlaczego???

Małżeństwo żyjące według przykazań Bożych, jeśli się pokłóci będzie pragnęło pogodzić sie przed zachodem słońca, przed wspólnym klęknięciem do modlitwy, wszystkie trudności przeszkody będzie pokonywać z pokorą, oddaniem i zaufaniem Bogu, będzie się spalać i poświęcać dla tej drugiej osoby.
Przykładem tego są małżeństwa należące do kręgów rodzin, działających przy parafii, są one wzorem pożycia małżeńskiego i rodzinnego, są to często rodziny wielodzietne i po różnych czasem ciężkich doświadczeniach życiowych, które stałyby się dla niektórych powodem do rozpadu małżeństwa, dla nich jeszcze bardziej je uściślają i zespalają.
W małżenstwie, w którym na pierwszym miejscu jest Bóg, żona ufa swojemu mężowi i na odwrót, bo wie że ma on swoje zasady i będzie się ich trzymał.
W takim małżeństwie nie ma złości, nienawiści, tam istnieje jeden wspólny cel - dążenie do zbawienia wiecznego siebie samego, swojej rodziny, bliskich i innych ludzi.

Jak spotkać dobrego i właściwego partnera???

Przede wszystkim należy się o to modlić i prosić Boga już od młodości, żeby spotkać tego jedynego i jedyną na całe życie. Zobacz podobne arytkuły:

dzieci Dobre małżeństwo

             czytaj więcej...

dzieci Czy można w miarę upływu lat kochać współmałżonka jeszcze bardziej???

             czytaj więcej...

dzieci Walentynki - niepotrzebna kopia amerykańskiego święta Valentine's Day ???

             czytaj więcej...
Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone