Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
nauczycieli Małżeństwo

dziecko Dobre małżeństwo

szczęśliwe małżeństwoKażdy z nas ma inną drogę życiową, dla jednego szczęściem będzie posługa duszpasterska, dla innego samotność lecz jednak większość wybiera małżeństwo przez które będzie pragnął spełnić się tu, na ziemi.


Często w małżeństwie po paru latach ludzie zaczynają traktować drugą osobę jak własność, jak służącego, nie dostrzegają już tego, co ich zachwyciło w tym człowieku, przestają się starać, a przecież na początku było zupełnie inaczej.

Dziewczyna wymyślała przepyszne potrawy, ciasta we wspaniałej oprawie, bo jak to mówia przez żołądek do serca, chłopak brał ją do kina, na romantyczne spacery, gdzie to wszystko się podziało?

Dlaczego teraz mąż siada do stołu i nawet nie podziękuje żonie za obiad, chociażby nawet się przypalił, był lekko przesolony ale przecież włożyła ona tyle trudu żeby go przygotować, dlaczego nie powie jej czułego słowa, przytuli.

Dlaczego żona zauważa tylko błędy męża już go nie docenia jego starań ciężkiej pracy, naprawy auta, ciągle tylko według niej robi nie tak, robi się z niej taka przysłwoiowa “zrzęda”?


Młodzi ludzie później dziwią się, iż z czasem tak trudno im się postarać o dziecko, są zagonieni, zajęci licznymi sprawami zapominają jak wielki i cenny dar Bóg podarował im w postaci swojego współmałżonka... Dopiero muszą wyjechać przypomnieć sobie dawne chwile, kiedy do szczęścia było im potrzeba tak niewiele, uśmiech bliskiej osby, czuły dotyk, gest...

Czego mąż nie całuje żony gdy ta idzie do pracy, dlaczego żona kładzie się spać nie pogodziwszy się z mężem, jeśli to zrobi nie tylko będzie łatwiej jej zasnąć, bo kamień spadnie jej z serca jak wyjaśni sprawę, ale także będzie mogła zasnąć w objęciach męża, a nie skulona na krańcu łóżka.

Zawsze traktujmy każdą chwilę jakby miała być tą ostatnią. Zawsze rozwiązujmy sprawy nie rozwiązane przed pójściem spać. Kto z nas może wiedzieć czy to nie ostatnia nasza noc, wyjście do pracy, na zakupy... Czasem warto schować dumę do kieszeni i pierwszemu wyjść na zgodę, ukorzyć się, przeprosić, bo jak wiemy wina zawsze leży po obydwu stronach. Zobacz podobne arytkuły:

dzieci Czy można w miarę upływu lat kochać współmałżonka jeszcze bardziej???

             czytaj więcej...

dzieci Małżeństwo to musi się nie udać???

             czytaj więcej...

dzieci Walentynki - niepotrzebna kopia amerykańskiego święta Valentine's Day ???

             czytaj więcej...
Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone