Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
nauczycieli Małżeństwo

dziecko Czy można w miarę upływu lat kochać współmałżonka jeszcze bardziej???

Miłość można porównać do pięknej róży, którą trzeba starannie pielęgnować podlewać nawozić a czasem jak to mówią znawcy kwiatów „mówić do niej czule”, aby pięknie rosła:)

Podobnie jest ze związkiem między dwojgiem ludzi, tak samo trzeba o niego dbać by nie usechł, nie można pozostawić go samemu sobie.
Kobieta jak i mężczyzna w miare upływu lat, powinni dbać o swój wygląd zewnętrzny, aby stale być atrakcyjnymi dla współmałżonka, ale nie wolno zapominać też o drugiej, ważnej sferze - duchowej, bez której całe nasze starania nie odniosą żadengo skutku.
Czułe słowa, uprzejmość w codziennym pożyciu, miłe gesty lecz także niesienie pomocy w trudnych sytuacjach, które wpisane są w każdy ludzki los jeszcze bardziej potrafią zespolić związek ze sobą. Kobieta lubi być podziwania,  doceniana,cieszy ją jeśli mąż mówi jej, że jest piękna, kochana, podobnie i mężczyzna, też potrzebuje uznania o zaradności i swojej męskości.
Nie można zapomnieć tu o jeszcze jednej, tak bardzo istotnej sprawie, m. in. aby relacje między sobą budować w oparciu o Boga, jeśli to On jest tym, który małżonków zespala w Komunii, na wspólnych modlitwach porannych i wieczornych, przy wspólnym stole podczas posiłków w codziennych relacjach ze sobą to miłość w miarę upływu lat staje się jeszcze piękniejsza, bardziej umocniona i trwalsza.Zobacz podobne arytkuły:

dzieci Dobre małżeństwo

             czytaj więcej...

dzieci Małżeństwo to musi się nie udać???

             czytaj więcej...

dzieci Walentynki - niepotrzebna kopia amerykańskiego święta Valentine's Day ???

             czytaj więcej...
Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone