Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Rozwój intelektualny

dziecko Jak pobudzić kreatywność dziecka

             W dzisiejszych czasach, aby zaistnieć, nie wolno powielać schematów. Trzeba mieć wyobraźnię i wychodzić poza sztampowe rozwiązania. Patrząc na to, co wszyscy dostrzegać nowe możliwości. Innymi słowy trzeba być kreatywnym.


          Na szczęście wychodzenia poza schemat można się nauczyć. Warto zacząć taką edukację już od najmłodszych lat. Dzieci mają najbardziej chłonny i otwarty umysł. Według Wojciecha Eichelbergera „dziecko jest jak walizka, którą pakujemy latami. Wszystko, co się w niej znajduje, kiedyś musieliśmy tam włożyć”. Także kreatywność.


           Jednym z najbardziej skutecznych, a zarazem uwielbianym przez dzieci sposobem na rozwijanie kreatywności są opowieści. Maluchy malują oczami wyobraźni bajkowe stwory, przyjazne zwierzaki i wszystko to, o czym opowiadają rodzice. Dobrze jest pozwolić dzieciom współtworzyć bajki. Same mogą decydować o tym co wydarzy się za moment. By ułatwić im zadanie można zwizualizować bohaterów opowieści. Pomocne są w tym naklejki na ścianę. Razem z dzieckiem można zamienić pokoik w zaczarowany świat, pełen kolorowych postaci i co wieczór, przed snem, wymyślać nowe przygody z bohaterami ze ścian.


           Dziewczynki najchętniej słuchają opowieści o elfach. Na rynku dostępne są zestawy pełne magicznych stworzeń. Na przykład w zestawie firmy flymybutterfly.com można znaleźć 31 dużych naklejek, w tym cztery przepiękne Elfy.

elfy.jpg


           Elf STAR rozświetla niebo nocą. Elf BUTTERFLY jest przyjaciółką motyli. Elf FLOWER jest opiekunką kwiatów. Elf GOLDEN spełnia dziecięce marzenia. Każdemu Elfowi przyporządkowane są bajeczne motywy: gwiazdy, księżyc, świetliki, motyle, kwiaty, złota rybka.


          Chłopcy z kolei mogą znaleźć się pośrodku afrykańskiej przygody, w terenowym samochodzie i małpką jako towarzyszem. W takiej scenerii nie trudno wymyślać kolejne przygody. Zwłaszcza, że dziecko może włączać do opowieści kolejne zwierzaki – hipopotama, lwa, żyrafę czy flamingi. Inne propozycje aranżowania pokoju dziecka to bajkowa łąka, pełna barwnych kwiatów i motyli, albo bajkowy ocean z sympatycznym żółwikiem i kolorowymi rybami.


           Po skończonej opowieści wystarczy zgasić światło. Nasz malec zamyka oczy i śni o kolorowych elfach, niestrudzonym podróżniku czy przygodach żółwika. Warto pobudzać dziecięcą wyobraźnię. Na pewno zaowocuje to w przyszłości.

Magdalena CzarneckaZobacz podobne arytkuły:

dzieci Uczymy dziecko liczyć dużą ilość elementów

             czytaj więcej...

dzieci Zabawki edukacyjne dla dzieci

             czytaj więcej...

dzieci Zabawy edukacyjne - inwestycja w rozwój dziecka

             czytaj więcej...

dzieci Jak pobudzić rozwój zainteresowań u dziecka

             czytaj więcej...

dzieci Jak wychować inteligentne dziecko

             czytaj więcej...
Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone