Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Gry i zabawy ruchowe z klocków

      Klocki to wrew pozorom nie tylko układanie. Możliwości są znacznie większe, bo możemy zrobić gry a także zabawy ruchowe. Nie jest to takie trudne, zobaczmy sami.

    W poprzednich artykułach prezentowaliśmy budowle, układanki oraz gry z klocków. Pamiętajmy jednak, że możemy również wykonać ciekawe układy z klocków, które posłużą jako gra. Klocki mają taką zaletę, że nie musimy za każdym razem kupować nowej gry, wystarczy tylko odpowiednio je ułożyć, wymyślić zasady, zaprosić innych i grać!

Gra ruchowa z klocków

    Gra podobna do gry w klasy lecz wykonana z klocków. Należy skakać z jednego pola w drugie nie dotykając przy tym klocków.

Gra ruchowa z klocków
Gra ruchowa z klocków

Dziecko staje z jednej strony i wskakuje z prawej strony do lewej najpierw do pojedynczego okręgu, później jedna noga do lewego okręgu a druga do prawego itd. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by rozbudować te okręgi na cały pokój a nawet całkowicie zmienić zasady gry!

Labirynt zabawa ruchowa z klocków

    Kolejną zabawą ruchową z klocków jest labirynt z klocków. Dzieci muszę przebiec z jednej strony pokoju na drugą ale omijając "ściany" zrobione z klocków. Gdy do dyspozycji mamy dużą przestrzeń, warto rozbudować labirynt do największych możliwych rozmiarów.

Labirynt zabawa ruchowa z klocków
Labirynt zabawa ruchowa z klocków

Zabawa z klocków w koniki

    Prezentujemy tu zabawę ruchową dla dzieci zrobioną po raz kolejny z klocków. Gra polega na zbudowaniu przeszkód różnej wysokości i zbudowaniu toru. Na zdjęciu widoczne są tylko dwie przeszkody zbudowane na wzór tych przez które przeskakują koniki na zwodach ale oczywiście na potrzeby zabawy budujemy ich całą masę.

To dziecko, które bez zrzucenia "tyczki" przejdzie cały tor wygrywa. Oczywiscie dostosowujemy wysokość przeszkód do możliwości dzieci oraz ustawmy przeszkody tak, by dzieci bezpiecznie mogły się bawić, bez ryzyka wpadnięcia na szafy i inne potencjalnie przedmioty.

Zabawa w koniki z klocków
Zabawa w koniki z klocków

Życzymy dobrej zabawy i wielu kreatywnych pomysłów w wykorzystaniu standardowych klocków.

Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone