Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Dlaczego dziecko bardziej słucha taty???

            Często mamy zastanawiają się dlaczego zdarza się tak, że ojciec zwróci się z prośbą raz do  dziecka i ono go wysłucha, a kobieta musi powtarzać po kilka razy żeby odnieść ten sam skutek.
 
Weźmy dla przykładu taką sytucję: Mama idzie kłaść spać do łóżeczka małego synka, puszcza mu kołysankę, wycisza go, kładzie się z nim na łóżku i udaje, że śpi a ono jakby nigdy nic wcale nie ma zamiaru spać wręcz przeciwnie ciągnie ją do zabawy. Kiedy już nie ma siły męczyć się tak z dzieckiem woła męża, ten idzie do malucha, który po niedługiej chwili zasypia.

Gdzie tkwi błąd ???
Błędem było to, że raz matka pozwoliła dziecku postąpić inaczej, czyli w wyżej opisanym przypadku, kiedy dziecko namawiało mamę do zabawy ona na to przystała. Dziecko łatwo zapamiętuje naszą chwilkę słabości, która bardziej cechuje kobiety niż mężczyzn ze względu na ich większą wrażliwość, czułość szybciej i łatwiej ulegają namowom swych dzieci niż ojcowie, którzy zazwyczaj są w wychowaniu bardziej surowi, zasadniczy, to oni są stróżami prawa i przestrzegania zasad w domu, zazwyczaj też to matki więcej czasu poświęcaja na zabawę z dzieckiem i ono je z tym kojarzy i teraz przy nadażającej się okazji będzie to wykorzystywać.

Ciekawe produkty
Podobne tematy

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone