Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Budowle z klocków

     Budowle z klocków to niezwykle ciekawy i kreatywny sposób na spędzanie wolnego czasu zarówno dla dziecka jak i rodzica. Ciągle powstaje coś nowego a główną rolę odgrywa tu nasza wyobraźnia.

    W dzisiejszych czasach dużo mówi się o kreatywności, twórczym myśleniu. To są umiejętności, które można i trzeba rozwijać. Nieszablonowe myślenie doprowadza wielu do wynalezienia nowych wynalazków a często przy okazji dobrze się bawić.

Budowle z klocków o temat, którego nie da się zamknąć jednym artykułem, dlatego skupię się tutaj na ukazaniu kilku praktycznych przykładów niż na próbie wyczerpania wszystkich możliwości.

Piramida z klocków

Dość prosto z klocków można zbudować ciekawą piramidę.

piramida z klocków
Piramida z klocków

Oczywiście budujemy ją gdy jest odwrócona "do góry nogami". Co ukazuje poniższe zdjęcie a jej wielkość ograniczona jest ilością posiadanych klocków oraz wytrzymałością konstrukcji...

budowle z klocków
Budowle z klocków

Budowle z klocków budujemy stopniowo zaczynając od spodu a następnie zahaczamy tylko połowę klocka na zewnątrznej części i tym sposobem budowla stale się rozszerza. Gdy ją widzimy w tej postaci to bardziej przypomina ona stadion niż piramidę. Ważne, by dziecku dać swobodę w budowaniu, by tworzyło coś nowego, kreatywnego, bo na tym ta zabawa polega a kiedyś tą kreatywność niech przełoży najlepiej na jakieś nowe wynalazki, z których wszyscy mam nadzieję skorzystamy...

Gwiazda z klocków

    Nikt nam nie zabroni tego, żeby budować z klocków takie elementy, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do zrobienia za pomocą tych elementów. Początkowo może się wydawać, że klocki umożliwiają jedynie budowanie ścian prostych lub co najwyżej ułożonych do siebie pod kątem prostym, czyli 90 stopni. Jeśli się jednak trochę postaramy uda nam się zbudować taką oto gwiazdę.

gwiazda z klocków
Gwiazda z klocków

To są jedynie propozycje, co można wykonać przy odrobinie nieszablonowego podejścia. Niech to będzie inspiracją do zabawy naszych dzieci i nauką kreatywności. Niech budują coraz ciekawsze budowle!

Ciekawe produkty

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone