Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla nauczycieli

Pomysly na zajecia

Zostań redaktorem Portalu
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, scenariusze zajęć, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  

Artykuły do przedruku
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Jak być dobrym nauczycielem - wychowawcą

              Rodzice powierzając wychowawcy swoje dziecko, mają nadzieję, że oddają je w dobre ręce, ręce człowieka odpowiedzialnego, doświadczonego, który swoją postawą i czynami, sprawi, że dziecko zapragnie się rozwijać, i kształcić swoje umiejętności.
Sprawi, iż młody człowiek dostrzeże to co  w nim piękne i dobre, możliwości jakie się w nim kryją,  wyłoni je na światło dzienne, i pokieruje we właściwym kierunku.


              Poniżej znajdują się cenne rady pedagogiczne, które stanowią streszczenie podstawowych zasad jakimi powinien kierować się każdy, kto pragnie określać się mianem "dobrego nauczyciela - wychowawcy". 

1. Każdy uczeń jest jednostką wyjątkową, indywidualną, która posiada w sobie coś unikalnego i niepowtarzalnego, zadaniem nauczyciela jest odkryć na czym polega ta indywidualność i wyłonić ją na światło dzienne.

2. Należy starać się poznać każdego wychowanka z osobna, jego możliwości rozwojowe, warunki środowiskowe. Należy zwracać szczególną uwagę nie tylko na osoby głośne, sprawiające kłopoty, bo to najczęściej nimi się zajmujemy i poświęcamy swój czas. Często w klasie znajdują się dzieci, które są ciche, spokojne, mało mówią, może coś ukrywają, czegoś się wstydzą?

3. Zawsze na pierwszym miejscu stawiaj dobro ucznia, jego wychowanie. Pamiętaj, że to również od ciebie, będzie zależało na kogo wyrośnie i jakim będzie człowiekiem w przyszłości.

5. Bądź wymagający, stanowczy, nie zabiegaj o względy uczniów za wszelką cenę. Ty musisz kochać wszystkich uczniów, zaś nie wszyscy uczniowie muszą kochać Ciebie.

7. Stosuj nagrody i kary. Nagradzaj i chwal za konkretne zachowania, będzie to dobrą motywacją do pracy; karz, dokładnie wyjaśniwszy za co, tak aby uczeń zrozumiał swoje złe zachowanie i na przyszłość się poprawił.

8. Podczas przekazywania wiedzy stosuj metody aktywizujące, obrazowe, wykorzystuj wszelkie dostępne środki dydaktycne dla urozmaicenia swoich lekcji.

9. Swoją postawą, zachowaniem zawsze dawaj dobry przykład dziecku, bądź autentyczny we wszystkim tym co robisz. Jeśli wymagasz od uczniów konkretnych rzeczy, sam bądź wobec siebie wymagający.

10. Nie okazuj swej złości, zmęczenia czasem znużenia, staraj się trzymać emocje "na wodzy".

11. Sytuacje konfliktowe z danym uczniem staraj rozwiązywać na osobności, kiedy opadną emocje w złości można powiedzieć coś, czego będzie się poźniej żałowało.
Ciekawe produkty


Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone