Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla nauczycieli

Pomysly na zajecia

Zostań redaktorem Portalu
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, scenariusze zajęć, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  

Artykuły do przedruku
Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Zajęcia świetlicowe

          Wiele dzieci, które po zakończonych zajęciach szkolnych, przychodzą na świelticę od razu zabiera się za zabawę, w gronie swoich znajomych, z którymi się dobrze czuje i świetnie bawi. Ale jest też wielu uczniów, którzy nie umieją sobie sami zorganizować czasu na świetlicy, nie mają żadnych kolegów i koleżanek na świelticy lub nie kolegują się z innymi dziećmi. Wtedy należy im podsunąć propozycje spędzenia czasu wolnego aby czekanie na rodziców zleciało im szybko oraz w miłej i przyjaznej atmosferze. 
           Zachęcam również do korzystania z literatury poświęconej pracy w  świelticy szkolnej. Polecam szczególnie pozycję książkową pt: "Świetlicowe zajęcia", praca zbiorowa tom I i II.

Propozycje ciekawych zajęć:

  • dobrze jest mieć zawsze przygotowane różne kolorowanki do malowania. Mogą to być gotowe książeczki lub też wydrukowane z internetu obrazki do pokolorowania. Małe dziewczynki ale i chłopcy za tym przepadają.
  • warto gromadzić na świetlicy ciekawe filmy dydaktyczne i bajki dla dzieci. Przydaje się to szczególnie wtedy gdy na świetlicy jest duzo dzieci i panuje gwar i hałas. Wtedy można całą grupę zebrać w jednym miejscu i wyciszyć ją.
  • po obejrzeniu bajki, można ogłosić konkurs na temat tego co było w bajce, np. po filmie edukacyjnym o dinozaurach, można ogłościć konkurs na "najładniejszego dinozaura" lub po prostu zadać dzieciom, aby  narysowały swoje wrażenia po obejrzeniu bajki.
  • dzieci lubią też rozwiązywać różne rebusy, zagadki i krzyżówki. Wiele jest pomocy dydaktycznych, książeczek z łamigłówkami umysłowymi z których warto skorzystać i przekopiować dzieciom.
  • ostatnio popularna stała się akcja "Cała Polska czyta dzieciom" - dlaczego więc nie wprowadzić jej w świetlicy? Można wykorzystywać czas czytania na przekazywanie treści terapeutycznych, np. poprzez czytanie bajek z morałem, przeciwko agresji (jeśli np. ostatnio dochodziło do bójek czy kłótni w świetlicy)
Ciekawe produkty

Podobne tematy


Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone