Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodzicównauczycieli Wychowanie

dziecko Kiedy odciąć pępowinę - nadopiekuńczość rodziców wobec dorosłych dzieci

           Do ludzi dorosłych nie można mówić jak do dzieci, pouczać ich na każdym kroku. Kiedy dzieci już dorosną i wyjdą z domu, chcą powracać do niego, aby odwiedzić rodziców, którzy ich akceptują takimi jacy są, wiadomo że wiele rzeczy może im się nie podobać, raz lub dwa można zwrócić im uwagę, wyrazić swoją opinię na dany temat, ale w tym wieku to już dojrzały syn czy córka decydują sami o swoim życiu i postępowaniu. Przyjeżdżając do Mamy i Taty, pragną akceptacji, ciepła i miłości ze strony rodziców, a nie słuchania rozkazów i pouczeń na każdym kroku.


          Małe dzieci nie lubią być strofowane na każdym kroku przez rodzica, tym bardziej „dorosłe dzieci” lepiej czy gorzej wychowane, same mają już swój osąd, a gdy ktoś im zabiera wolność i ciągle poucza to zachowuje się trochę samolubnie, próbując sobie kogoś podporządkować. Ktoś kiedyś napisał, że jest to bardzo egoistyczne, gdy np. ojciec rozkazuje swojemu 40 -letniemu synowi...


          Jeśli dorosły człowiek, chce nosić szerokie spodnie bo takie się mu podobają, to niech nosi! Nie ma potrzeby go strofować, bo jest już dorosły. Taka osoba, powinna sobie wyobrazić jakby się czuła jakby do niej przyszła np. siostra i cały czas zwracała jej uwagę?


          Do ludzi dorosłych nie można mówić jak do dzieci i pouczać ich na każdym kroku. Natomiast oczekuje się, aby Mama ( bo to one zazwyczaj cierpią na nadopiekuńczość w stosunku do dzieci) była ciepła, kochająca, nie zaś rozkazująca i pouczającą na każdym kroku, na tym etapie na jakim jest dorosłe dziecko, potrzebuje ono raczej ciepła, miłości i życzliwości niż rozkazów.

Artykuł pochodzi ze strony: www.dla-dzieci.com.pl

----------------------------------------------------
Artykuł z pozwoleniem na przedruk pod warunkami:
http://www.dla-dzieci.com.pl/artykuly_do_przedruku__warunki.htmlZobacz podobne arytkuły:

dzieci Jak właściwie rozwiązywać konflikty

             czytaj więcej...

dzieci Jak właściwie karać dziecko

             czytaj więcej...

dzieci Stop przemocy w rodzinie

             czytaj więcej...

dzieci Jak poskromić małego złośnika?

             czytaj więcej...
Wyszukaj na stronieKONKURS Wielkanocny

Konkurs pt: "Dekoracja Wielkanocna". Wykonaj własną ozdobę świąteczną... 

czytaj więcej...Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone