Ta strona używa pliki cookies zgodnie z polityką cookies, gdzie są informacje czym są oraz jak włączyć/wyłączyć ich obsługę.
portal dla dzieci, dla rodzicównauczycieli Jak narysować - ćwiczenia

    Umiejętność rysowania to niełatwa lecz bardzo przydatna sztuka. Trzeba jednak wiedzieć, że i w tej dziedzinie choć zdolności mają spore znaczenie to jednak wytrwałość i dobra nauka może zdziałać niemal cuda. Wcale nie powinniśmy się zasłaniać mówiąc, że ja nie mam zdolności do rysowania a przynajmniej zanim tak się powie trzeba trochę poćwiczyć a jestem pewien, że w większości przypadków okaże się, że te zdolności jednak są.

Przedstawiamy tu podstawowe elementy wspomagający naukę rysowania. Zaczniemy od prostych, takich jak np. nos, oko, których narysowanie w wielu wersjach po wiele razy powinno wyrobić dobre nawyki. Trzeba wiedzieć o tym, że każdy skomplikowany rysunek w końcu składa się z prostych elementów a poskładanie ich w całość daje np. twarz.

Oczywiście nie należy mówić, że nos czy oko musi być narysowane według opisanych poniżej schematów. To są tylko propozycje i początkowe przykłady. W przyszłości to my sami rysując tworzymy lub odtwarzamy nowe obiekty. Zachęcamy zatem do drukowania rysunków i przekazywania ich dzieciom.

1 2 3 Następna

Jak narysować  kota - popraw linie

Jak narysować kota - popraw linie

    Kolejna plasza z instrukcją jak narysować głowę kotka. Rysowanie to jest bardzo łatwe bo jest to bardziej pogrubianie a nie tworzenie rysunku od zera. Zapraszamy do druku i przekazania dziecku.


Jak narysować nos - popraw linie

Jak narysować nos - popraw linie

    Nos to niby prosty obiekt a jednak, gdy się go rysuje nie zawsze wychodzi taki jaki powinien wyjść...


Jak narysować kota

Jak narysować kota

    W tej planszy uczymy się jak narysować krok po kroku głowę kotka. Zapraszamy do druku i przekazywania dzieciom rysunku.


Jak narysować oczy - popraw linie

Jak narysować oczy - popraw linie

   Zanim zacznie się swoją przygodę kreślarską warto przećwiczyć swoje umiejętności na planszach edukacyjnych. Plansza ta uczy jak narysować oczy. Zapraszamy do wydrukowania i przekazania dzieciom.


Jak narysować twarz kobiety - popraw linie

Jak narysować twarz kobiety - popraw linie

   Zadaniem dziecka jest pogrubienie istniejących już linii, które układają się w jedną całość i tworzą twarz kobiety. Zadanie nie jest trudne i jest wstępem do rysowania. Zachęcamy do korzystania z tych rysunków.
1 2 3 NastępnaKONKURS Wielkanocny

Konkurs pt: "Dekoracja Wielkanocna". Wykonaj własną ozdobę świąteczną... 

czytaj więcej...


Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone