Ta strona używa pliki cookies zgodnie z polityką cookies, gdzie są informacje czym są oraz jak włączyć/wyłączyć ich obsługę.
portal dla dzieci, dla rodzicówZarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Jak narysować - ćwiczenia

    Umiejętność rysowania to niełatwa lecz bardzo przydatna sztuka. Trzeba jednak wiedzieć, że i w tej dziedzinie choć zdolności mają spore znaczenie to jednak wytrwałość i dobra nauka może zdziałać niemal cuda. Wcale nie powinniśmy się zasłaniać mówiąc, że ja nie mam zdolności do rysowania a przynajmniej zanim tak się powie trzeba trochę poćwiczyć a jestem pewien, że w większości przypadków okaże się, że te zdolności jednak są.

Przedstawiamy tu podstawowe elementy wspomagający naukę rysowania. Zaczniemy od prostych, takich jak np. nos, oko, których narysowanie w wielu wersjach po wiele razy powinno wyrobić dobre nawyki. Trzeba wiedzieć o tym, że każdy skomplikowany rysunek w końcu składa się z prostych elementów a poskładanie ich w całość daje np. twarz.

Oczywiście nie należy mówić, że nos czy oko musi być narysowane według opisanych poniżej schematów. To są tylko propozycje i początkowe przykłady. W przyszłości to my sami rysując tworzymy lub odtwarzamy nowe obiekty. Zachęcamy zatem do drukowania rysunków i przekazywania ich dzieciom.

1 2 3 Następna

Jak narysować  kota - popraw linie

Jak narysować kota - popraw linie

    Kolejna plasza z instrukcją jak narysować głowę kotka. Rysowanie to jest bardzo łatwe bo jest to bardziej pogrubianie a nie tworzenie rysunku od zera. Zapraszamy do druku i przekazania dziecku.


Jak narysować nos - popraw linie

Jak narysować nos - popraw linie

    Nos to niby prosty obiekt a jednak, gdy się go rysuje nie zawsze wychodzi taki jaki powinien wyjść...


Jak narysować kota

Jak narysować kota

    W tej planszy uczymy się jak narysować krok po kroku głowę kotka. Zapraszamy do druku i przekazywania dzieciom rysunku.


Jak narysować oczy - popraw linie

Jak narysować oczy - popraw linie

   Zanim zacznie się swoją przygodę kreślarską warto przećwiczyć swoje umiejętności na planszach edukacyjnych. Plansza ta uczy jak narysować oczy. Zapraszamy do wydrukowania i przekazania dzieciom.


Jak narysować twarz kobiety - popraw linie

Jak narysować twarz kobiety - popraw linie

   Zadaniem dziecka jest pogrubienie istniejących już linii, które układają się w jedną całość i tworzą twarz kobiety. Zadanie nie jest trudne i jest wstępem do rysowania. Zachęcamy do korzystania z tych rysunków.
1 2 3 NastępnaKONKURS Wielkanocny

Konkurs pt: "Dekoracja Wielkanocna". Wykonaj własną ozdobę świąteczną... 

czytaj więcej...


Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone