Ta strona używa pliki cookies zgodnie z polityką cookies, gdzie są informacje czym są oraz jak włączyć/wyłączyć ich obsługę.
portal dla dzieci, dla rodzicównauczycieli Jak narysować - ćwiczenia

    Umiejętność rysowania to niełatwa lecz bardzo przydatna sztuka. Trzeba jednak wiedzieć, że i w tej dziedzinie choć zdolności mają spore znaczenie to jednak wytrwałość i dobra nauka może zdziałać niemal cuda. Wcale nie powinniśmy się zasłaniać mówiąc, że ja nie mam zdolności do rysowania a przynajmniej zanim tak się powie trzeba trochę poćwiczyć a jestem pewien, że w większości przypadków okaże się, że te zdolności jednak są.

Przedstawiamy tu podstawowe elementy wspomagający naukę rysowania. Zaczniemy od prostych, takich jak np. nos, oko, których narysowanie w wielu wersjach po wiele razy powinno wyrobić dobre nawyki. Trzeba wiedzieć o tym, że każdy skomplikowany rysunek w końcu składa się z prostych elementów a poskładanie ich w całość daje np. twarz.

Oczywiście nie należy mówić, że nos czy oko musi być narysowane według opisanych poniżej schematów. To są tylko propozycje i początkowe przykłady. W przyszłości to my sami rysując tworzymy lub odtwarzamy nowe obiekty. Zachęcamy zatem do drukowania rysunków i przekazywania ich dzieciom.

Poprzednia 1 2 3

Jak narysować twarz kobiety

Jak narysować twarz kobiety

   Tym razem do narysowania mamy twarz kobiety. Za pomocą odpowiednich ćwiczeń możemy wykształcić w sobie pewien styl rysowania, który jest oczywiście jedynie propozycją do wykonanie.


Jak narysować twarz

Jak narysować twarz

  Rysowanie różnych obiektów nie jest rzeczą łatwą jednak dobry trening może wyrobić w dziecku pewne nawyki i umiejętności dobrego interpretowania zarówno rysunków jak i rzeczywistych obiektów, które trzeba odwzorować na papierze. Zapraszamy do druku i przekazywania dzieciom planszy jak narysować twarz.
Poprzednia 1 2 3KONKURS Wielkanocny

Konkurs pt: "Dekoracja Wielkanocna". Wykonaj własną ozdobę świąteczną... 

czytaj więcej...


Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone