Ta strona używa pliki cookies zgodnie z polityką cookies, gdzie są informacje czym są oraz jak włączyć/wyłączyć ich obsługę.
portal dla dzieci, dla rodzicównauczycieli Jak narysować - ćwiczenia

    Umiejętność rysowania to niełatwa lecz bardzo przydatna sztuka. Trzeba jednak wiedzieć, że i w tej dziedzinie choć zdolności mają spore znaczenie to jednak wytrwałość i dobra nauka może zdziałać niemal cuda. Wcale nie powinniśmy się zasłaniać mówiąc, że ja nie mam zdolności do rysowania a przynajmniej zanim tak się powie trzeba trochę poćwiczyć a jestem pewien, że w większości przypadków okaże się, że te zdolności jednak są.

Przedstawiamy tu podstawowe elementy wspomagający naukę rysowania. Zaczniemy od prostych, takich jak np. nos, oko, których narysowanie w wielu wersjach po wiele razy powinno wyrobić dobre nawyki. Trzeba wiedzieć o tym, że każdy skomplikowany rysunek w końcu składa się z prostych elementów a poskładanie ich w całość daje np. twarz.

Oczywiście nie należy mówić, że nos czy oko musi być narysowane według opisanych poniżej schematów. To są tylko propozycje i początkowe przykłady. W przyszłości to my sami rysując tworzymy lub odtwarzamy nowe obiekty. Zachęcamy zatem do drukowania rysunków i przekazywania ich dzieciom.

Poprzednia 1 2 3 Następna

Jak narysować oczy

Jak narysować oczy

Narysować oczy wbrew pozorom nie jest tak łatwo. Prezentujemy tu planszę edukacyjną, która powinna ułatwić dzieciom naukę rysowania oczu. Wystarczy zatem tylko wydrukować i przekazać dzieciom tę planszę...


Jak narysować usta popraw linie

Jak narysować usta popraw linie

     Łatwiejsza wersja poprzedniej planszy o rysowaniu ust, która ma przybliżyć dziecku sposób tworzenia na kartce ust.


Jak narysować usta

Jak narysować usta

Usta - kolejny nieodłączny element, który należy uwzględnić przy rysowaniu twarzy. Warto ćwiczyć aż dotąd aż sami będziemy umieli odwzorować usta.


Jak narysować twarz mężczyzny - popraw linie

Jak narysować twarz mężczyzny - popraw linie

   Chcąc posiąść umiejętność rysowania różnych twarzy ludzi warto zacząć od małych celów a dopiero później ruszyć w kierunku głębokiej drogi. Dobrym początkiem wydaje się być pogrubianie już istniejących rysunków a następnie próba ponownego odwzorowania już bez linii pomocniczych. Ta plansza powinna być pomocna w tym ćwiczeniu.


Jak narysować nos

Jak narysować nos

    Gdy skorzystamy z poprzedniej planszy warto przećwiczyć rysowanie nosa bez linii pomocniczych - plansza edukacyjna do nauki rysowania.
Poprzednia 1 2 3 NastępnaKONKURS Wielkanocny

Konkurs pt: "Dekoracja Wielkanocna". Wykonaj własną ozdobę świąteczną... 

czytaj więcej...


Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone