Ta strona używa pliki cookies zgodnie z polityką cookies, gdzie są informacje czym są oraz jak włączyć/wyłączyć ich obsługę.
portal dla dzieci, dla rodzicównauczycieli Wykreślanki do druku


1

Wykreślanki dla dzieci - zawody

Wykreślanki dla dzieci - zawody

    To jak ważna jest praca ludzka nie wątpi chyba żaden dorosły człowiek. Dziecku też warto wpoić tą zasadę, by umiało szanować pracę innych ludzi. Pierwszym krokiem może być zainteresowanie go różnymi zawodami wykonywanymi przez różnych ludzi. Zapraszamy do druku i przekazywania dzieciom tej wykreślanki.Wykreślanki dla dzieci - państwa

Wykreślanki dla dzieci - państwa

   Europa składa się z wielu państw. Dziś spróbujemy wyliczyć choćby część z nich na naszej wykreślance. Zapraszamy do druku i przekazania dziecku, by odnalazł nazwy państw w gąszczu literek. Pamiętajmy, że trzeba szukać nie tylko od lewej do prawej lub też z góry na dół. Wyrazy mogą być ułożone również pod skosem jak i w odwrotnym kierunku.


Wykreślanki dla dzieci - miesiące

Wykreślanki dla dzieci - miesiące

   Ponieważ rok ma dwanaście miesięcy niniejsza wykreślanka ma też tyle nazw do odnalezienia. Polecamy ją wszystkim zarówno tym, którzy znają na pamięć nazwy miesięcy jak również tym, którzy mają problem z ich zapamiętaniem. Zapraszamy do druki i przekazywania dzieciom.


Wykreślanki dla dzieci - miasta

Wykreślanki dla dzieci - miasta

    Polska zawiera w sobie wiele miast, które często słyną z różnych powodów. Warto je poznać, bo często kryją one w sobie wiele ciekawych zabytków, zamków a każdy z nich ma swoją historię...


Wykreślanki dla dzieci - kuchnia

Wykreślanki dla dzieci - kuchnia

Kuchnia zawiera w sobie sporo przedmiotów. Jest to pomieszczenie, które ma ich chyba najwięcej. Zapraszamy zatem po wydrukowaniu i przekazaniu dziecku do odszukania ich wśród gąszczu literek tej wykreślanki.


Wykreślanki dla dzieci - kuchnia

Wykreślanki dla dzieci - kuchnia

    Kuchnia to miejsce, gdzie spędza się dość sporo czasu. Bo tu trzeba przygotować posiłki jak również zająć się brudnymi naczyniami niekiedy też zjeść to co zostało przyrządzone... Wykreślanka o tematyce kuchennej.


Wykreślanki dla dzieci - województwa

Wykreślanki dla dzieci - województwa

   Polska składa się z wielu województw, które łączą się w całość tworząc nasze państwo. Każde województwo ma swoją unikalną nazwę, którą warto poznać dlatego też zachęcamy do druku i przekazywania dzieciom tej wykreślanki, która wspomaga proces zapamiętywania nazw polskich województw.


Wykreślanki dla dzieci - samochód

Wykreślanki dla dzieci - samochód

    Samochód choć stanowi całość jednak składa się z poszczególnych części. Te właśnie części samochodu zostały ukryte w kolorowance wykonanej w kształcie autka. Zapraszamy do druku i przekazania dzieciom.


Wykreślanki dla dzieci - kwiaty

Wykreślanki dla dzieci - kwiaty

    Na świecie jest całe mnóstwo kwiatów. Część z nich ciężko jest odnaleźć w lesie czy na polanie a znacznie łatwiej na ogródkach działkowych. Nie zmiena to faktu, że rodzajów kwiatów jest tak dużo, że nie w sposób je tu wszystkie wymienić. Zawarliśmy jednak ich trochę w naszej wykreślance do druku, zapraszamy do korzystania i przekazywania jej dziecku.


Wykreślanki dla dzieci - kontynenty

Wykreślanki dla dzieci - kontynenty

    Wykreślanka o tematyce kontynenty. Zachęcamy do pobierania a następnie do druku i przekazywania dzieciom. Jego zadaniem jest odnalezienie wszystkich nazw kontynentów na jakie została nasza kula ziemska podzielona. Pamiętajmy, że trzeba szukać zarówno od lewej do prawej z góry w dół, pod skosem a nawet w odwrotnym kierunku.


Wykreślanki dla dzieci - dom

Wykreślanki dla dzieci - dom

    Dom to miejsce, gdzie spędza się dość sporo czasu. Zawiera on często też sporo sprzętów, które są bardzo przydatne w codziennym życiu. O tej też tematyce jest niniesza wykreślanka. Zachęcamy do druku i przekazywania jej dzieciom.


Wykreślanki dla dzieci - człowiek

Wykreślanki dla dzieci - człowiek

    Człowiek to bardzo skomplikowana istota. Zawiera w sobie bardzo dużo różnych narządów, które pomagają mu funkcjonować i bez nich najczęściej w ogłe nie bylibyśmy w stanie żyć. Są to więc bardzo ważne elementy o istnieniu których warto wiedzieć i o które trzeba dbać. Edukacyjna wykreślanka do druku i przekazania dzieciom.


Wykreślanki dla dzieci - sporty

Wykreślanki dla dzieci - sporty

   Człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje przynajmniej od czasu do czasu wykonywać ćwiczenia fizyczne. Ich brak może doprowadzić do poważnych chorób. Oczywiście nie musi tego robić zawodowo. Zapraszamy do druku i do przekazania dzieciom wykreślanki z ukrytymi dyscyplinami sportowymi.


Wykreślanki dla dzieci - ciasta

Wykreślanki dla dzieci - ciasta

    Wykreślanka pełna smakołyków zawartych w chaotycznym zestawie literek. Warto odnaleźć je i poprosić rodziców, by może coś z tego zrobili na deser? Zapraszamy do druku i przekazywania dzieciom wykreślanki o tematyce ciasta...


Wykreślanki dla dzieci - rośliny

Wykreślanki dla dzieci - rośliny

   Rośliny to jedne z ważniejszych elementów naszego krajobrazu. Zjadamy na co dzień dużo produktów spożywczych zawierających w swoim składzie rośliny. Ta wykreślanka dotyczy ich właśnie. Zapraszamy do przekazywania dzieciom wydruku tej łamigłówki.


Wykreślanki dla dzieci - dzikie zwierzęta

Wykreślanki dla dzieci - dzikie zwierzęta

    W Polsce żyje dość sporo dzikich zwierząt, jednak nie często je spotykamy gdyż najczęściej to przed człowiekiem uciekają a ponieważ węch mają bardzo dobry to z daleka wiedzą, że ktoś się zbliża. Ta wykreślanka zawiera nazwy dzikich zwierząt a zadaniem dziecka po otrzymaniu wydruku jest odnalezienie ich w gąszczu literek.


Wykreślanki dla dzieci - planety

Wykreślanki dla dzieci - planety

   Układ słoneczny składa się z wielu planet. Warto wiedzieć jakie nazwy mają poszczególne z nich. W centralnym miejscu jest Słońce a wokół niego krążą różne planety. Zadaniem dziecka w tej wykreślance jest odnalezienie tych planet pośród zlepka różnych literek. Zapraszamy do druku i przekazania dzieciom tej wykreślanki.


Wykreślanki dla dzieci - zwięrzeta hodowlane

Wykreślanki dla dzieci - zwięrzeta hodowlane

    Dzięki zwierzętom domowym mamy produktów takich jak mleko, masło czy sery. Dla niejednego człowieka psy stają się wiernymi przyjaciółmi. O tej właśnie tematyce jest niniesza wykreślanka, którą polecamy wydrukować i przekazać dzieciom.


Wykreślanki dla dzieci - Afryka

Wykreślanki dla dzieci - Afryka

    Ta edukacyjna wykreślanka uczy dzieci nie tylko spostrzegawczości ale również utrwala nazwy państw wchodzących w skład dużego kontynentu afykańskiego. Zapraszamy do drukowania i przekazywania dzieciom wykreślanki.


Wykreślanki dla dzieci - łazienka

Wykreślanki dla dzieci - łazienka

    Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie z którego często się korzysta. Choć dawniej niekiedy nie było jej w domach to teraz ciężko sobie to wyobrazić. Ta wykreślanka dotyczy właśnie łazienki i przedmiotów w niej zawartych.


Wykreślanki dla dzieci - góry

Wykreślanki dla dzieci - góry

    Polska w swoich granicach ma trochę gór i choć nie ma ich bardzo dużo to jednak mamy ich trochę. Ta łamigłówka prezentuje różne góry. Zadaniem dziecka po otrzymaniu wydruku jest odnalezienie tych gór spośród różnych literek.


Wykreślanki dla dzieci - ryby

Wykreślanki dla dzieci - ryby

    Wiele ryb żyje w wodach słonych morskich jak i w słodkich wodach naszych rzek czy jezior. Warto wiedzieć jakie ryby występują na świecie. Ta wykreślanka ukazuje małą część ryb żyjących na świecie. Zapraszamy do druku i przekazywania dzieciom tej łamigłówki.


Wykreślanki dla dzieci - w sklepie

Wykreślanki dla dzieci - w sklepie

   Zakupy to temat, który raczej cieszy w szczególności, gdy idziemy do naszego ulubionego sklepu np. sportowego, księgarni czy dla innych sklepu z odzieżą... Wydrukujmy więc wykreślankę i przekażmy dziecku, którego zadaniem jest wyłowienie różnych słów związanych z tematyką zakupy z gęstwiny chaotycznych literek.


Wykreślanki dla dzieci - sklepy

Wykreślanki dla dzieci - sklepy

    Każdy sklep można odpowidnio sklasyfikować pod względem sprzedawanego w nim towaru. Dla książek będzie to księgarnia, dla pieczywa piekarnia, gdy sprzedawane jest wiele różnych towarów to może to być supermarket lub też sklep wielobranżowy. Nazwy różnych rodzajów sklepów zostały ukryte w wykreślance a zadaniem dziecka po otrzymaniu wydruku jest odnalezienie i zakreślenie poszczególnych nazw.


Wykreślanki dla dzieci - Azja

Wykreślanki dla dzieci - Azja

   W skład Azji wchodzi dość sporo państw. Największym z nich pod względem zajmowanego obszaru jest Rosja, choć pod względem ludności znacznie ustępuje Chinom i Indiom. Zapraszamy do druku wykreślanki i przekazania jej dzieciom.


Wykreślanki dla dzieci - rower

Wykreślanki dla dzieci - rower

    Rower to wspaniała rzecz. Pomaga nam w szybkim dotarciu do celu, jest przydatny gdy chcemy się wybrać na wycieczkę. Tematyka tej wykreślanki to właśnie rower i jego części składowe zapraszamy do przekazywania dzieciom wydruków tej łamigłówki.


Wykreślanki dla dzieci - górskie miejscowości

Wykreślanki dla dzieci - górskie miejscowości

    W górach jest wspaniały klimat do wypoczynku dlatego warto znać górskie miejscowości, gdzie można znaleźć nocleg, obiad, wyjście na szlak i wiele innych atrakcji również dla dzieci. Ta wykreślanka zawiera nazwy różnych miejscowości, które są poukrywane w gąszczu literk. Zapraszamy do druku i przekazywania dzieciom. Warto też pamiętać, że miejscowości mogą być porozrzucane w różnych kierunkach...


Wykreślanki dla dzieci - gryzonie

Wykreślanki dla dzieci - gryzonie

    Gryzonie zamieszkują pola, lasy, domy. Ta wykreślanka jest właśnie o tego rodzaju zwierzętach. Zapraszamy przekazywania dzieciom wydrukowanej kopii tej łamigłówki. Pamiętajmy, że gryzonie mogą się znajdować w dowolnych kierunkach również pod skosem byleby były w linii prostej.


Wykreślanki dla dzieci - Ameryka

Wykreślanki dla dzieci - Ameryka

   Ludność Ameryki Północnej i Ameryki Południowej zamieszkuje w różnych państwach. Oczywiście najbardziej znane z nich to USA to jednak warto poznać pozostałe państwa, które wchodza w skład obu Ameryk. W wykreślance zawarliśmy wybrane z nich. Zapraszamy do druku i przekazywania dziecku tej łamigłówki.


Wykreślanki dla dzieci - rzeki

Wykreślanki dla dzieci - rzeki

   Przez Polskę płynie wiele rzek. Najsłynniejszą z nich jest oczywiście Wisła. Do niej to wpadają różne rzeki. Przykładem może być San, który sam jest bardzo dużą rzeką. Warto wydrukować tę wykreślankę i zachęcić dziecko do poznawania nazw polskich rzek poprzez wykreślanie na papierze odnalezionych spośród gąszczu literek poszczególnych nazw.


Wykreślanki dla dzieci - transport dzieci

Wykreślanki dla dzieci - transport dzieci

    Na czym mogą jeździć dzieci samodzielnie? Jest dużo pojazdów, które pozawalają i im się poruszać szybciej niż pieszo. Każdy może wybrać to co lubi najbardziej. Niestety niektóre z nich tanie nie są no ale całe szczęście nie wszystkie. Takich właśnie pojazdów dotyczy ta wykreślanka, której wydrukowane kopie zachęcamy by przekazać dzieciom.
1

Wyszukaj na stronieKONKURS
Konkurs pt: "Oznaki wiosny" został rozstrzygnięty. Zobacz laureatów konkursu...   

czytaj więcej...Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone