Ta strona używa pliki cookies zgodnie z polityką cookies, gdzie są informacje czym są oraz jak włączyć/wyłączyć ich obsługę.
portal dla dzieci, dla rodzicównauczycieli Jak narysować - ćwiczenia

    Umiejętność rysowania to niełatwa lecz bardzo przydatna sztuka. Trzeba jednak wiedzieć, że i w tej dziedzinie choć zdolności mają spore znaczenie to jednak wytrwałość i dobra nauka może zdziałać niemal cuda. Wcale nie powinniśmy się zasłaniać mówiąc, że ja nie mam zdolności do rysowania a przynajmniej zanim tak się powie trzeba trochę poćwiczyć a jestem pewien, że w większości przypadków okaże się, że te zdolności jednak są.

Przedstawiamy tu podstawowe elementy wspomagający naukę rysowania. Zaczniemy od prostych, takich jak np. nos, oko, których narysowanie w wielu wersjach po wiele razy powinno wyrobić dobre nawyki. Trzeba wiedzieć o tym, że każdy skomplikowany rysunek w końcu składa się z prostych elementów a poskładanie ich w całość daje np. twarz.

Oczywiście nie należy mówić, że nos czy oko musi być narysowane według opisanych poniżej schematów. To są tylko propozycje i początkowe przykłady. W przyszłości to my sami rysując tworzymy lub odtwarzamy nowe obiekty. Zachęcamy zatem do drukowania rysunków i przekazywania ich dzieciom.

1

Jak narysować  kota - popraw linie

Jak narysować kota - popraw linie

    Kolejna plasza z instrukcją jak narysować głowę kotka. Rysowanie to jest bardzo łatwe bo jest to bardziej pogrubianie a nie tworzenie rysunku od zera. Zapraszamy do druku i przekazania dziecku.


Jak narysować nos - popraw linie

Jak narysować nos - popraw linie

    Nos to niby prosty obiekt a jednak, gdy się go rysuje nie zawsze wychodzi taki jaki powinien wyjść...


Jak narysować kota

Jak narysować kota

    W tej planszy uczymy się jak narysować krok po kroku głowę kotka. Zapraszamy do druku i przekazywania dzieciom rysunku.


Jak narysować oczy - popraw linie

Jak narysować oczy - popraw linie

   Zanim zacznie się swoją przygodę kreślarską warto przećwiczyć swoje umiejętności na planszach edukacyjnych. Plansza ta uczy jak narysować oczy. Zapraszamy do wydrukowania i przekazania dzieciom.


Jak narysować twarz kobiety - popraw linie

Jak narysować twarz kobiety - popraw linie

   Zadaniem dziecka jest pogrubienie istniejących już linii, które układają się w jedną całość i tworzą twarz kobiety. Zadanie nie jest trudne i jest wstępem do rysowania. Zachęcamy do korzystania z tych rysunków.


Jak narysować oczy

Jak narysować oczy

Narysować oczy wbrew pozorom nie jest tak łatwo. Prezentujemy tu planszę edukacyjną, która powinna ułatwić dzieciom naukę rysowania oczu. Wystarczy zatem tylko wydrukować i przekazać dzieciom tę planszę...


Jak narysować usta popraw linie

Jak narysować usta popraw linie

     Łatwiejsza wersja poprzedniej planszy o rysowaniu ust, która ma przybliżyć dziecku sposób tworzenia na kartce ust.


Jak narysować usta

Jak narysować usta

Usta - kolejny nieodłączny element, który należy uwzględnić przy rysowaniu twarzy. Warto ćwiczyć aż dotąd aż sami będziemy umieli odwzorować usta.


Jak narysować twarz mężczyzny - popraw linie

Jak narysować twarz mężczyzny - popraw linie

   Chcąc posiąść umiejętność rysowania różnych twarzy ludzi warto zacząć od małych celów a dopiero później ruszyć w kierunku głębokiej drogi. Dobrym początkiem wydaje się być pogrubianie już istniejących rysunków a następnie próba ponownego odwzorowania już bez linii pomocniczych. Ta plansza powinna być pomocna w tym ćwiczeniu.


Jak narysować nos

Jak narysować nos

    Gdy skorzystamy z poprzedniej planszy warto przećwiczyć rysowanie nosa bez linii pomocniczych - plansza edukacyjna do nauki rysowania.


Jak narysować twarz kobiety

Jak narysować twarz kobiety

   Tym razem do narysowania mamy twarz kobiety. Za pomocą odpowiednich ćwiczeń możemy wykształcić w sobie pewien styl rysowania, który jest oczywiście jedynie propozycją do wykonanie.


Jak narysować twarz

Jak narysować twarz

  Rysowanie różnych obiektów nie jest rzeczą łatwą jednak dobry trening może wyrobić w dziecku pewne nawyki i umiejętności dobrego interpretowania zarówno rysunków jak i rzeczywistych obiektów, które trzeba odwzorować na papierze. Zapraszamy do druku i przekazywania dzieciom planszy jak narysować twarz.
1

Wyszukaj na stronieKONKURS
Konkurs pt: "Oznaki wiosny" został rozstrzygnięty. Zobacz laureatów konkursu...   

czytaj więcej...Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone