Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Galeria Maluszków


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  
nauczycieli Wychowanie dzieci

dziecko Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Urodzinowe przyjęcie


Urodziny to ważne wydarzenie w życiu każdego malucha. To, jak wypadną zależy w dużej mierze od rodziców. Wystarczą dobre chęci i ciekawe pomysły. Jeżeli podejdziemy do tego zadania z sercem, urodziny na pewno się udadzą.


urodziny dziecka
W czasie każdej imprezy dla najmłodszych najważniejsze jest, żeby dzieci nie zaczęły się nudzić.

Przyjęcie trzeba wcześniej zaplanować: ustalić listę gości i zaprosić ich odpowiednio wcześniej, przygotować poczęstunek i obowiązkowy tort ze świeczkami, prezenty na nagrody, udekorować pokój oraz zorganizować atrakcyjne zabawy odpowiednie do wieku dzieci.

Przyjęcie urodzinowe dziecka powinno mieć odpowiednią oprawę. Bez względu na to, gdzie będzie organizowane, musimy zadbać o jego wystrój. Postarajmy się, by było wesoło i kolorowo. Najlepiej sprawdzają się baloniki, serpentyny, confetti, kolorowe talerzyki, kubeczki. Dla każdego z gości można przygotować jakąś czapeczkę, maskę lub znaczek np. z kotkiem, pieskiem lub kwiatkiem (według uznania).

Nieodłącznym elementem są zaproszenia, które najlepiej wykonać wspólnie ze swoją pociechą. Powinna się znaleźć w nich informacja o miejscu, godzinie rozpoczęcia urodzin, a także przewidywanym końcu imprezy.

Propozycja przyjęcia urodzinowego

Powitanie gości i wręczenie prezentów jubilatowi. Każde nowo przybyłe dziecko otrzymuje własnoręcznie ozdobioną czapeczkę wykonaną wspólnie z dzieckiem.                                   

Na początek wspólna zabawa ,,Pieczenie ciasta”. Zabawa rytmiczna ( na podst. KLANZY).

  • wyrabiamy ciasto w naczyniu
  • wbijamy jajka: hop, puk, chlup, siup
  • ugniatamy ciasto
  • otrzepujemy ręce
  • wałkujemy ciasto
  • wyciskamy krem
  • posypujemy bakaliami
  • podajemy ciasto dalej
    (całość powtarzamy kilkakrotnie).Przy stole honorowe miejsce zajmuje jubilat/jubilatka. Wspólne odśpiewanie "sto lat"  przez przybyłych gości i niezwykle sympatyczne rozpakowywanie prezentów.
Nie może zabraknąć tortu ze świeczkami (upieczonego własnoręcznie lub zamówionego w cukierni), kolorowych kanapek (im barwniej przyozdobione, tym większa frajda w ich jedzeniu), ciast, słodyczy i napojów (najzdrowsze soki i woda).


Po przekąskach i poczęstunku najbardziej oczekiwany przez wszystkich punkt programu - zabawy i konkursy z nagrodami. Nagrody - drobne upominki, zarówno dla dziewczynek, jak  i dla chłopców (np. drobne słodycze).


Przykładowe propozycje zabaw i konkursów:

Rysowanie na balonie.
Dajemy dzieciom nie nadmuchane balony i pisaki. Każde z nich rysuje na nim np. zabawną minkę. Następnie powoli dmuchamy po kolei wszystkie balony i pozwalamy dzieciom obserwować, jak zmieniają się ich rysunki.

,,Mumie’’ - próba dokładności.
Dzieci dzielimy na dwie grupy. Każda z grup wybiera spośród siebie 3 osoby,1 osoba stoi nieruchomo, a pozostałe 2 starannie ją owijają - od szyi w dół papierem toaletowym. Wygrywa ta drużyna, która zrobi to jak najszybciej i najdokładniej.

Figury woskowe
Dzieci tańczą w rytmie muzyki. Gdy muzyka ucichnie, zastygają w bezruchu tworząc „figury woskowe”. Wybrana osoba przechadza się pomiędzy uczestnikami zabawy i obserwuje czy figurki stoją nieruchomo. Gdy zauważy, że któraś figurka poruszyła się, osoba ta odpada z gry. Zabawę powtarzamy. Wygrywa dziecko, które najdłużej wytrzyma bez ruchu.

Jakie to zwierzę
Chowamy się za przymkniętymi drzwiami i kolejno naśladujemy głosy różnych zwierząt. Dzieci odgadują, czyj to głos. Można naśladować różne zwierzęta, zarówno te domowe, jak i dzikie.

Ciepło, zimno
Jedno z dzieci wychodzi na chwilę z pokoju, a my chowamy np. jakiś owoc, maskotkę. Potem wszyscy naprowadzają poszukiwacza na właściwe miejsce, wołając "ciepło " lub "zimno ". Zadbajmy tylko, żeby wszystkim dzieciom udało się  ,,coś znaleźć”.

Króliczki
Dzieci przy dźwiękach muzyki kicają po podłodze. Kiedy muzyka milknie, wołamy: Lisek na łące!". Króliki muszą zastygnąć w bezruchu, dopóki nie odwołamy niebezpieczeństwa. Te ,,króliki”, które się poruszą, wypadają z gry.

Piłka parzy
Dzieci stoją w kółku, jedno wybrane dziecko stoi poza kółkiem .
Kiedy dzieci podają sobie piłkę, osoba stojąca poza kółkiem mówi ,,piłka parzy”. Dziecko, które w tym momencie złapie piłkę zamienia się miejscami z dzieckiem spoza kółka i zabawa zaczyna się od nowa.

W międzyczasie są oczywiście przerwy na ,,małe co nieco”.
Na koniec przyjęcia jest dyskoteka – repertuar dostosowany do wieku dzieci (mogą przynieść swoje własne ulubione utwory).

Autor: Agnieszka GromelskaJak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka

- zobacz podobne arytkuły:

dzieci Korzyści płynące z czytania dziecku bajek

W obecnych czasach, kiedy prawie w każdym domu króluje telewizor, komputer, rodzice są zapracowani, przemęczeni czytanie dzieciom bajek cieszy się mniejszą popularnością. Rodzice, którzy nie doceniają tej formy spędzania czasu ze swoją pociechą, sami tracą wiele a jeszcze większą szkodę wyrządzają dziecku.             
czytaj więcej...

dzieci Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności

W wychowaniu do odpowiedzialności istotną rolę spełnia przykład własny dany przez rodziców, ponieważ dziecko się na nich wzoruje, obserwuje ich postępowanie, wypełnianie obowiązków, więc oceni również jak się z nich wywiązują.             
czytaj więcej...

dzieci Rozumna swoboda

Rozumna swoboda

Dzieciństwo to czas pełen radości, spontaniczności, ciekawości świata, rodzice którzy chcąc dla dziecka dobrze, nie pozwalają mu się pobrudzić, nadmiernie go chronią przed porażkami, cierpieniem, nie zdają sobie sprawy z tego, jak wielką krzywdę wyrządzają swojemu dziecku...
            

czytaj więcej...

dzieci Jak zadbać o rozwój fizyczno - umysłowy dziecka - propozycje zabaw wspomagających wszechstronną edukację

Najlepsze zajęcie dla dziecka to takie, które oprócz samej zabawy rozwinie w nim jakieś pożyteczne umiejętności. Rozrywkę dla naszej pociechy należy różnicować i wybierać trochę gier intelektualnych a trochę ruchowych...
            

czytaj więcej...

dzieci Jakich błędów unikać podczas rozmowy z dzieckiem???

rozmowy z dzieckiemCzęsto rodzice nie mogą porozumieć się ze swoimi dziećmi, konflikt ten pogłębia się w okresie dorastania ich pociech, kiedy na pierwszym planie zaczynają stawiać swoich kolegów, rzadziej bywają w domu. Ważne jest, aby od początku dbać o dobre i ciepłe relacje z dziećmi, aby później móc przetrwać ten trudny okres dojrzewania zwycięsko tzn. bez osłabienia lub co gorsza utraty relacji z synem czy córką.             
czytaj więcej...

dzieci Porady wychowawcze

porady wychowawcze

Wychowanie dzieci jest trudną sztuką, ciężko znaleźć złoty środek na to, aby nasza pociecha wyrosła na człowieka mądrego, zaradnego a przede wszystkim dobrego. Ale warto się postarać i pomęczyć, czasem zrezygnować z własnych przyjemności, przezwyciężyć zmęczenie dnia codziennego...

            

dzieci Nieśmiałość u dziecka

niesmiałość

Człowiek nieśmiały może być bardzo mądry, inteligentny i dużo mógłby zdziałać i osiągnąć w życiu, jednak często z obawy przed porażką, negatywną opinią, wyśmianiem, złą oceną, nie udaje mu się to...


            

dzieci Co zrobić żeby dziecko nie kłamało?

kłamstwo u dzieciJeśli twoje dziecko często cię oszukuje, nie mówi ci prawdy może to stanowić pewien kłopot, z którym należy jak najszybciej się uporać, gdyż może on nieść za sobą poważne konsekwencje nie tylko dla samego dziecka ale dla jego całego otoczenia.

            


dzieci Zabawy z dziećmi zimą

zabawy w zimieKiedy nadchodzi zima i na dworze mróz szczypie w nos i uszy:) niechętnie wychodzimy z dziećmi na zewnątrz...


            


dzieci Czy warto czytać dzieciom bajki

książki dla dzieciOd najmodszych lat, kiedy dziecko zaczyna interesować się otaczającym go światem, warto w to zaintereswanie włączyć zaciekawienie książką


            

dzieci Czy jesteś rodzicem nadopiekuńczym??? Sprawdź

6 najczęściej popełnianych błędów przez nadopiekuńczych rodziców...             

dzieci Chcesz nauczyć dziecko odpowiedzialności, obowiązkowości - kup mu zwierzątko!!!

To stwierdzenie sprawdza się, jeśli rodzic jest rozsądny i nie kupi dziecku zwierzaka, tylko dla jego chwilowej zachcianki, na „jakiś czas” ...


            


dzieci Samoocena dziecka

Przyczyny zbyt niskiej i wysokiej samooceny u dziecka i ich konsekwencje. Lepiej żeby dziecko miało zbyt wysoką, niż zbyt niską samoocenę...
            


dzieci Tato na medal

Ojciec jest dla swoich dzieci przede wszystkim dla syna kimś niesamowicie ważnym, niezastąpionym, wzorcem wszelkich zasad, norm postępowania, odnszenia się do otaczającego świata, ludzi...


            


dzieci Ustalanie granic w wychowaniu

Często opiekę nad dziećmi sprawuje wiele osób, rodzice zmuszenie pracować oddają swoje pociechy w ręce dziadków czy nianiek. A wiadomo im więcej osób, biorących udział w wychowaniu, tym więcej różnych opinii i sposobów postępowania z dzieckiem...             

dzieci Jak skutecznie zwrócić komuś uwagę i odnieść skutek, czyli o chrześcjańskim napomnieniu

Napomnienie jest dane od Boga chrześcijanowi po to, by w ważnej sprawie z miłością oznajmić bliźniemu, że robi źle, nie po to by go zdołować, pognębić. Z ilością napomnień nie można przesadzać i jeśli np. stwierdzamy...             

dzieci Pozwólmy naszym dzieciom dorosnąć

Wraz z wiekiem mamy coraz mniejszą kontrolę nad naszymi dziećmi lecz niestety jeśli się z tym nie pogodzimy i nie damy dziecku swobody i samodzielności, jeśli nie przestaniemy mówić mu co ma robić, jak się ubierać itp. to albo wychowamy dziecko niezdolne do samodzielnego życia i funkcjonowania bo będzie tak od nas uzależnione albo nasze relacje ograniczą się do oficjalnych i najczęściej będą kończyć się kłótnią!!!             

dzieci Nieśmiałość - Jak uczyć dziecko pewności siebie?

Nieśmiałość utrudnia poznawanie nowych ludzi, zawieranie przyjaźni i odczuwanie radości. Sprawia, że inni nie doceniają naszych mocnych stron. Utrudnia precyzyjne myślenie i skuteczną komunikację...             

dzieci Obowiązki domowe dzieci

Już od samego początku rozwoju dziecka, swoim postępowaniem rodzic uczy je poczucia obowiązku w codziennych czynnościach.             

dzieci Jak skutecznie rozwiązywać konflikty

Jeśli dziecku nie wytłumaczymy, na czym polegało jego złe zachowanie, co nam się nie spodobało, nasze krzyki na nic się nie zdadzą, bo dziecko nie wyniesie żadnej nauki na przyszłość, jeśli usłyszy tylko "jesteś niemądry", "niezdara", "nic nie umiesz dobrze zrobić".             

dzieci Gdzie szukać autorytetów

Gdzie szukać wzorców? W jaki sposób ukazywać właściwe postawy i zachowania dzieciom? Najlepiej poprzez własny przykład...             

dzieci Rola naśladnictwa, modelowania i identyfikacji w procesie socjalizacji dziecka w rodzinie

Proces rozwoju społecznego dziecka w rodzinie może być zarówno pozytywny jak i negatywny- zależy to od treści norm moralnych, wzorów osobowych w rodzinie i preferowanego systemu wartości.             

dzieci Jak skutecznie karać dziecko

Jeśli dziecko swoim zachowaniem zasłużyło na karę, pamiętajmy o kilku ważnych zasadach, dzięki którym będzie ona bardziej skuteczna...             

dzieci Jak skutecznie rozmawiać z dzieckiem

Jak skutecznie rozmawiać z dzieckiem, warunki dobrej komunikacji.             

dzieci Skutki złego i dobrego wychowania

Jak dobrze wychować dziecko, jakich zachowań unikać. Cenne rady i wskazówki na temat dobrego wychowania.             

dzieci Unikaj błędów wychowawczych

Jeżeli dziecko, widząc rodziców dostrzega same negatywy, to nie można mówić o jego prawidłowym wychowaniu psychicznym, społecznym, i emocjonalnym, które może właściwie przebiegać jedynie w rodzinie, w której panuje miłość, zgoda i jedność.             

dzieci Jak zbudować poczucie własnej wartości u dziecka

Jeśli chcemy aby nasze dziecko wyrosło na osobę pewną siebie, znającą swoją wartość, chwalmy je jak najczęściej...             

dzieci Kochać i wychowywać

Większość rodziców, pragnie dać swemu dziecku jak najwięcej miłości i czułości. Nie chcą by ich pociecha doznała krzywdy, chronią ją przed smutkiem, płaczem, bólem. Zachowania te są prawidłowe i wręcz wskazane, ale jeśli są okazywane z umiarem i z rozsądkiem...             


Wychowanie dzieci

-skojarzone artykuły i produkty:


Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone