Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodzicównauczycieli Pedagogika zabawy

Home -> Pedagogika zabawy

Elżbieta Kędzior-Niczyporuk (pod red.)
O metodzie KLANZY. Teoria i praktyka (książka + CD)

O metodzie KLANZY. Teoria i praktyka (książka + CD)

Cena: 40,00 zł

Polecamy: www.edukacyjna.pl
				   
Wydawnictwo: Klanza
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-88644-52-8
Format: B5, Stron: 220
Okładka: miękka
"Publikacja ta to pierwszy usystematyzowany zapis metodycznych działań, które zdecydowaliśmy się określać całościowo metodą KLANZY. Do posługiwania się tym pojęciem upoważnia nas 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów metodami pedagogiki zabawy oraz refleksja nad zdobywanymi tą drogą efektami uczenia się we współpracy z grupą i uczenia się od siebie nawzajem. Dzięki tysiącom uczestników warsztatów, nawiązanym licznym kontaktom ze środowiskami lokalnymi, zawodowymi i edukacyjnymi podczas realizacji różnych projektów animacyjnych, możemy wnioskować o zasięgu uzyskiwanej na tej drodze pozytywnej zmiany społecznej. Przekonanie o możliwościach rozwojowych każdej osoby oraz towarzysząca naszej pracy atmosfera wzajemnej życzliwości, będące podstawą metody KLANZY, ukształtowała wielu z nas, członków Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA jako dojrzałe osobowości pedagogów. KLANZA stała się w Polsce znakiem poszukiwania i doskonalenia w pracy pedagogicznej. Proponujemy spojrzeć na ten efekt jako na dowód skuteczności metody."
dr Grażyna Walczewska-Klimaczak

Publikacja składa się z trzech rozdziałów. Pierwszy rozdział "Od pedagogiki zabawy do neuropedagogiki zabawy" wprowadza w zagadnienia teoretyczne współczesnej pedagogiki. Drugi rozdział "Metoda KLANZY - założenia i wymiar praktyczny" jest odniesieniem 20-letnich doświadczeń KLANZY ujętych metodycznie. Rozdział trzeci "Pedagogika zabawy w pracy z grupą" w sposób praktyczny prezentuje całą gamę technik skutecznych i atrakcyjnych dla różnorodnych grup.

Do publikacji dołączona jest płyta CD z prezentacją 20-letniego dorobku KLANZY oraz kultowymi melodiami "Ciasto" i "Samolot" w nowych aranżacjach.

Tańce integracyjne
47,60 zł
Dodać życia do lat. Materiały
45,00 zł
O metodzie KLANZY. Teoria i pr
40,00 zł
Tańce malowane. Podręcznik dla
35,00 zł
Wyszukaj na stronieKONKURS
Konkurs pt: "Oznaki wiosny" został rozstrzygnięty. Zobacz laureatów konkursu...   

czytaj więcej...Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone