Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodzicównauczycieli Dobra niania, opiekunka do dziecka - wybierz najlepszą! Co zrobić by opieka nad dzieckiem była profesjonalna.

W dzisiejszych czasach, kiedy  opieka nad dzieckiem rzadko sprawowana  jest przez matki dłużej niż  pozwala na to urlop macierzyński rzadziej wychowawczy, nie mają one co zrobić ze swoimi pociechami, nie zawsze służą pomocą dziadkowie a o miejsce w przedszkolu też nie jest łatwo,  zresztą wiadomo jak to jest w publicznych placówkach opiekuńczych, gdzie  brak jest indywidualnej opieki (chyba że wybierzemy prywatne przedszkole), dziecko narażone jest na większą zachorowalność na choroby przenoszone od innych wychowanków, rodzice coraz częściej sięgają po taką formę opieki nad dzieckiem jaką jest niania.

Opiekunka do dziecka potrzebna od zaraz  - jak najpewniej i najszybciej znaleźć dobrą nianię?

W dobie internetu najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z serwisów internetowych, które skupiają oferty wielu niań. Są one dobre, ponieważ jeszcze przed pierwszym kontaktem możemy zobaczyć daną osobę na zdjęciu (większość opiekunek je udostępnia) co jest też ważną sprawą gdyż ta osoba powinna mieć miły wyraz twarzy aby dziecko się jej nie bało, powinna być zadbana; i przeczytać ważne informacje, które w skrócie pisze o sobie. Jednym z takich serwisów internetowych gdzie można wyszukań nianię jest:

dane dostarcza: niania.pl

Należy zwrócić uwagę, aby opiekunka do dziecka, w której ręce zamierzamy powierzyć swój najcenniejszy skarb jakim jest nasze dziecko spełniała następujące kryteria:

  • pierwsza wizyta opiekunki w domu i jej stosunek do dziecka, czy dana osoba będzie tylko z nami prowadziła dialog, czy też zwróci się do dziecka, weźmie go na ręce, porozmawia z nim,
  • doświadczenie opiekunki, dobrze jak będzie miała ukończone studia w tym kierunku, najlepiej pedagogiczne, jeszcze lepiej jeśli będzie posiadać doświadczenie w opiece nad dzieckiem, np. zajmowała się już cudzym dzieckiem lub z rodziny,
  • czy jest osobą dyspozycyjną,
  • wygląd zewnętrzny, czy jest schludnie ubrana, ma miły wyraz twarzy, 
  • wartości duchowe i osobowość,  czy jest miła, sympatyczna, można zapytać czy jest osobą religijną, jakie ma poglądy bo w tym duchu będzie ona też wpływać na nasze dziecko podczas naszej nieobecności.

Po dokonaniu wyboru osoby według nas najbardziej odpowiedzialnej do opieki nad naszym potomstwem, przyszedł czas na pierwszy kontakt z dzieckiem.

Najchętniej zamontowalibyśmy kamery w domu aby śledzić zachowanie naszej opiekunki w stosunki do dziecka, niestety jednak jest to mało możliwe, wiec najlepiej:

  • aby na samym początku spotkania niani z dzieckiem odbywały się pod obecnością jednego z rodziców, aby wdrożyć opiekunkę do nawyków opiekuńczych, żywieniowych, problemów zdrowotnych (jeśli takie występują) naszego dziecka oraz aby dziecko powoli przyzwyczajało się też do obecności obcej osoby w naszym domu,
  • jeśli istnieje taka możliwość można sprawdzać opiekunkę poprzez częste wizyty w domu ciągu dnia,
  • obowiązkowo być pod telefonem.Wyszukaj na stronieKONKURS
Konkurs pt: "Oznaki wiosny" został rozstrzygnięty. Zobacz laureatów konkursu...   

czytaj więcej...Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone