Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodzicównauczycieli Logopedia

Home -> Logopedia

praca zbiorowa
Domino logopedyczne obrazkowo-wyrazowe. Szereg SZ-CZ, Ż-DŻ

Domino logopedyczne obrazkowo-wyrazowe. Szereg SZ-CZ, Ż-DŻ

Cena: 28,00 zł

Polecamy: www.edukacyjna.pl
				   
Wydawnictwo: Komlogo
Zasada gry w domino jest znana od dawna. Obecnie występuje wiele jego odmian w formie klasycznej (oczka od 1 do 6) oraz z użyciem różnych symboli. Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu środowiska terapeutów, nauczycieli i rodziców stworzono cykl domin.

Gra w domina rozwijają następujące funkcje:
  • uczą poprawnej wymowy,
  • ćwiczą spostrzegawczość wzrokową,
  • doskonalą analizę i syntezę słuchową wyrazów.
Gra w domino ćwiczy także refleks w szybkim odnajdywaniu, takich samych obrazków spośród wielu innych. Starsze dzieci mogą grać w domino wyrazowe przeznaczone do początkowej nauki czytania.
Opracowano następujące typy domin:
  • Logopedyczne obrazkowo-wyrazowe - wspomaga poprawną artykulację głosek.
  • Obrazkowo-wyrazowe - służy do rozwijania zasobów słownictwa u dzieci. Polecane szczególnie w opóźnionym rozwoju mowy.
  • Sylabowe - przeznaczone do wspomagania początkowej nauki czytania. Wyrazy w dominie to rzeczowniki w mianowniku liczby pojedynczej.
Domina można wykorzystanić w gabinetach logopedycznych, w zajęciach pozalekcyjnych, w przedszkolu czy w domu. Są doskonałym urozmaiceniem zarówno zajęć indywidualnych jak i grupowych.

Zasady gry: W grze mogą brać udział dwie, trzy lub cztery osoby. Kartoniki domina należy ułożyć obrazkami do dołu. Następnie jeden z graczy wybiera jeden z kartoników i układa na środku stołu. Następnie kolejni gracze zgodnie z ruchem wskazówek zegara wyciągają po jednym kartoniku. Dokładają kartonik jeżeli któryś z wyciągniętych obrazków/sylab pasuje do ułożonego na środku "węża". Jeżeli obrazek nie pasuje do żadnego końca "węża", gracz zabiera kartonik. W przypadku gdy wszystkie kartoniki zostały odkryte a gracze jeszcze je posiadają następuje odjęcie przez gracza kartoników. Wygrywa gracz, który pierwszy wyłoży na środek wszystkie posiadane obrazki.

Wykaz słów w dominie SZ-CZ: szynka, szabla, gruszka, klawisz, maszyna, szopa, koszyk, daszek, szkoła, kalosze, koszula, kasza, kieszeń, kapelusz, miecz, pajęczyna, klucz, pocztówka, pieczątka, liczydła, czapka, teczka, beczka, maczuga, patyczek, poręcz, poczta, trębacz.
Wykaz słów w dominie Ż/RZ - DŻ/DRZ: jeże, grzyb, żądło, rzeka, żuk, orzech, drzewo, rzodkiewki, żaba, pożar, róża, żagiel, plaża, wieża, żyrafa, dżudoka, dżem, dżentelmen, zjeżdżalnia, dżudo, dżokej, dżojstik, dżin, dżungla, dżokejka.Multimedialna Rehabilitacja Af
2000,00 zł
Obrazy - Słowa - Dźwięki - wer
1999,00 zł
Obrazkowy słownik tematycznyZe
1999,00 zł
Zabawy słowem - część 1 i 2
1499,00 zł
Wyszukaj na stronieKONKURS
Konkurs pt: "Oznaki wiosny" został rozstrzygnięty. Zobacz laureatów konkursu...   

czytaj więcej...Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone