Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodziców
Dla rodziców


Artykuły do przedruku

Zostań redaktorem
Jeśli piszesz wartościowe artykuły, chcesz wypromować samego siebie...

kliknij tutaj!  




Zarejestruj się z tego linku i otrzymaj 50% zniżki na 6 miesięcy do biblioteki z ok. milionem ebooków online Perlego

- Naukowa anglojęzyczna biblioteka z poradnikami edukacyjnymi np. jak profesjonalnie napisać sztuki teatralne, opowiadanie, jak prowadzić teatr, poradniki artystyczne, aktorskie, psychologiczne, filozoficzne, medyczne, informatyczne, edukacyjne, naukowe. Miesięczny dostęp do wszystkich ebooków tańszy niż cena niejednego ebooka.

nauczycieli Dziecko w szkole

dziecko Współpraca rodziców ze szkołą

Rodzice w szkole

         Pierwotne i największe prawa wychowawcze w stosunku do swoich dzieci mają rodzice. Szkoła ma za zadanie wspierać  rodziców w tym procesie. Wpływ wychowawczy jedynie wtedy odniesie w pełni skutek, jeśli kierunek wychowawczy szkoły i rodziców będzie jednakowy. Istotnym elementem dobrego wychowania młodego człowieka jest dobra współpraca obydwu stron.
Aby do tego doszło niezbędnie jest spełnienie kilku istotnych czynników.


Warunki udanej współpracy na płaszczyźnie rodzice - szkoła:

* Rodzice powierzając nauczycielowi swoje dziecko muszą obdarzyc go zaufaniem i na odwrót.

* Ważne jest zainteresowanie z obydwu stron, zarówno nauczyciela, który angażuje się w sprawy i problemy swoich uczniów, czy dotyczy to sfery dydaktycznej czy spraw osobistych, np. sytuacji domowej. Ważne jest również, aby sami rodzice interesowali się nauką dziecka, chętnie chodzili na wywiadówki a nawet jeśli istnieje taka potrzeba częściej kontaktowali się z wychowawcą oraz w inny sposób uczestniczyli w życiu szkolnym swojego dziecku, np. poprzez działąlność w samorządzie szkolnym, radzie rodziców.

* Warunkiem dobrej współpracy rodziców ze szkołą jest dialog. W trakcie dialogu rodzice przekazują informacje o potrzebach i o warunkach, które będą najodpowiedniejsze do rozwoju ich dziecka, nauczyciele zaś informują rodziców o postępach, trudnościach w nauce, zachowaniu, specjalnych uzdolnieniach ich dziecka.

* Ważnym czynnikiem  jest dyskrecja spotkań rodzic - nauczyciel. Rodzic przychodząc do nauczyciela i zwierzając się często z osobistych problemów musi mieć pewność że wszystko co wypowie będzie zachowane w tajemnicy.Zobacz podobne arytkuły:

dzieci Dziecko idzie do szkoły!!!

             czytaj więcej...

dzieci Jak przygotować dziecko do rozpoczęcia nauki w szkole

             czytaj więcej...

dzieci Sukces twojego dziecka w szkole

             czytaj więcej...
Ciekawe produkty

Polityka prywatności | Reklama | Współpraca | Partnerzy | Kontakt

Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone