Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies
portal dla dzieci, dla rodzicównauczycieli Biblia

Home -> Biblia

Bruno Maggioni
Ewangeliczne opowieści o Zmartwychwstaniu

Ewangeliczne opowieści o Zmartwychwstaniu

Cena: 17,55 zł

Polecamy: www.tolle.pl
				   
Wydanie:  Kraków 2004
ISBN:  83-89289-30-X
Ilość stron:  128
Oprawa:  miękka
Wydawnictwo:  SalwatorDoczekaliśmy się kolejnej interesującej książki znanego włoskiego pisarza Bruno Maggioniego. Autor pomaga nam zrozumieć cud zmartwychwstania, który tak bardzo różni się od wszystkich innych, że sam termin "cud" wydaje się w tym przypadku nieadekwatny. Jest to wydarzenie, które wydarza się w obecnym świecie, a jednocześnie ten świat przekracza, wkraczając w nową rzeczywistość, która znajduje się poza zasięgiem naszego doświadczenia. Powoli, krok po kroku Bruno Maggioni przybliża nam cud zmartwychwstania, opierając się o tekst opowieści ewangelicznych, które interpretuje w sposób pasjonujący, odnosząc je do życia.

Czy można zrozumieć krzyż bez zmartwychwstania? Czy krzyż byłby drogą Boga, gdyby nie prowadził do zmartwychwstania?

Aby odpowiedzieć na te pytania, trzeba cierpliwie przeczytać opowieści ewangeliczne. Mówią one o zmartwychwstaniu Jezusa w sposób spokojny i dyskretny, możemy powiedzieć, że zapraszają nas niejako do zatrzymania się na progu tajemnicy. Zawsze też starają się ukazać więź między męką i zmartwychwstaniem, "dwoma obliczami tego samego wydarzenia".

Droga Zbawienia to nie tylko krzyż (tj. miłość odrzucona), ale i zmartwychwstanie (tj. miłość zwycięska).

Oczywiście, w opowieściach o zmartwychwstaniu Ewangeliści zwracają uwagę na aspekty teologiczne tego wydarzenia, chociaż zdecydowanie podkreślają też jego "historyczność", czyli rzeczywistość i konkretność. Ten fakt wyjaśnia, dlaczego pierwotne wspólnoty chrześcijańskie mogły rozumieć Jezusa i siebie w świetle wiary w zmartwychwstanie, która kształtowała wszelkie objawy życia chrześcijańskiego: przepowiadanie, kult, życie wspólne, wybory moralne.Wielki słownik grecko-polski N
152,00 zł
Pismo Święte Starego i Nowego
58,00 zł
Psalmy cz.2
53,99 zł
Dobry Bóg mówi do nas
47,00 zł
Wyszukaj na stronieKONKURS
Konkurs pt: "Oznaki wiosny" został rozstrzygnięty. Zobacz laureatów konkursu...   

czytaj więcej...Książki dla dzieci, plecaki, buty
copyright © Dla-Dzieci.com.pl - wszystkie prawa zastrzeżone